BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Politike

Kuvendi i 2 dhjetorit, analisti i njohur reagon ashpër ndaj Argita Malltezi: Pjesëmarrja e saj duhet parë nëse është ftuar ajo si gruaja e një të përndjekuri politik, apo...

Kuvendi i 2 dhjetorit, analisti i njohur reagon ashpër ndaj Argita

“Kuvendi i “Rithemelimit” ishte një kuvend i vetmisë së madhe”, kështu tha Enton Abilekaj .

Ai tha se ky Kuvend nuk tha asgjë, por konfirmoi se Partia Demokratike do jetë kështu siç është, nuk do ketë bashkim, sipas tij do ketë gjykim për kryetarin nga vetë kryetari, s’do humbasin zgjedhjet e do fitoj Rama.

Abilekaj foli gjithashtu edhe për fjalimin e vajzës së ish-kryeministrit Argita Malltezi në Kuvendin Kombëtar, ku  tha se ende nuk dihet se cili është synimi i fjalimit të saj.

“Pjesëmarrja e Argita  Berishës duhet parë nëse është ftuar ajo si gruaja e një të përndjekuri politik, siç e quan partia demokratike dhe vjen të dëshmojë si pjesë e familjes së të përndjekurve politik, se ka ndodhur edhe më parë që edhe njerëz të tjerë të kenë folur si të përndjekur politik.

Por se erdhi si e tillë, apo kjo është një përgatitje që ajo të marri drejtimin e Partisë Demokratike. Kjo nuk u bë shumë e qartë. S’mund ta themi me siguri që po i futet politikës. Statusi me të cilin ajo u thirr është ai më lart, si e persekutuar”,-tha Enton Abilekaj.Më të lexuarat