BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,

Seanca e sotme ka nisur sërish me tensione të forta mes opozitës dhe mazhorancës. Nikolla i ka hequr fjalën deputetit Luçiano Boçi, i cili ka folur për pezullimin e kreut të PD, Sali Berisha, dhe deputetët Edi Paloka, Flamur Noka, Edmond Spaho dhe Belind Këlliçi për 10 ditë nga Kuvendi.

Ndërkaq Garda bllokoi foltoren.

Boçi tha se rama duhet të arrestohet pasi ka kryer një akt tradhëtie ndërkombëtare duke korruptuar zyrtarin e FBI-së për të eliminuar opozitën.

“Përpjekja për të eliminuar opozitën është akt tradhëtie kombëtare. Edi Rama kërkon të eliminojë demokracinë dhe kërkon të ndërtojë një regjim, pasi te ketë eliminuar opozitën.

Është kryeministri parë në historinë e Shqipërisë që korrupton një zyrtar të lartë të SHBA-ve.

Kryeministra të korruptuar bot aka njohur plotë, por kryeministër që korrupton bota nuk ka njohur dhe ky është Edi rama. Korrupton në dëm të interesavve kombëtare. Është I vetmi kryeministër që ka cënuar marrëdhëniet me SHBA-të. Duhet të vijë këtu dhe nga këtu duhet të dalë me pranga në duar.

Është i marrë në hetim nga grand jurie, duhet të nisin hetimet dhe nga drejtësia shqiptare pasi ka korruptuar zyrtarin më të lartë të inteligjencës ameriakane”, tha Boçi.

 

Më të lexuarat