BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Lëvizjet “dëshpëruese” të Metës/ Frrok Çupi zbërthen skenarin e kreut të PL-së: E ka kuptuar se...

Lëvizjet “dëshpëruese” të Metës/ Frrok

Analisti Frrok Çupi, i ftuar në një emision televiziv ka analizuar gjendjen e opozitës në Shqipëri, duke e vënë theksin tek Partia e Lirisë, që drejtohet nga Ilir Meta. Ai tha se Ilir Meta e ka kuptuar shumë mirë se nuk ka më parti, por shtoi se ai është  “njeri dhelparak”. Kreu i PL-së ka paralajmëruar se do të shkojë poshtë Ballkonit të Berishës, ndërsa shtoi se prezenca e tij atje duhet parë sa vijon:

“Ajo që po ndodh me partinë e Metës, e ka kuptuar shumë mirë se nuk ka parti. Përfundimisht e zgjidh me vajtjen poshtë Ballkonit. Ai është dhelparak.  një parti që është kthyer në një gjë të dëmshme dhe toksike. Ai shkon poshtë ballkonit dhe tenton edhe atë grupim të paktë të Berishës, t’ua uzurpojë, shkon poshtë ballkonit për të marrë jo për të dhënë”, tha ai.

Sipas tij, këto janë lëvizje të dëshpëruara, të cilat ngjajnë me ato lëvizjet e të burgosurve në korridoret e burgjeve.

“Do të shkojë Iliri atje, që do të thotë se e kam gjetur pasardhësin, Ilirin plus të bijën.  Është një lëvizje e dëshpëruar, është një lëvizje e njëjtë si në korridoret e burgut, që çdo i burgosur shkon tek I burgosuri që njeh. Ata thjesht ndajnë fatin së bashku. Sot për sot ofrojnë zhurmën, zëra, ofrojnë ekrane, mbledhja, I keni parë si djersinin në mbledhje me kravata. Ky I thotë të tjerëve se ka elitë në mbledhjen e vet.”, tha ai.

Analisti Çupi theksoi se zgjedhjet parlamentare të vitit 2025, ka shumë gjasë që të zhvillohen pa dyshen politike Berisha-Meta.

“Zgjedhjet e 2025 pa Berishën dhe Metën”, tha ai.

Këngën që Ilir Meta ka nisur të këndojë për Sali Berishën, ish-kryeministri, i cili mbahet i izoluar në shtëpi me vendim të Gjykatës së Posaçme  për privatizimin e ish-kompleksit partizani, Çupi e analizon kështu:

“Ky Meta i thotë legjendar atij dhe ka thënë se ky që shembi muret e Serbisë quhet Sali Berisha. Në momentin që nuk ke asgjë dhe je në humnerë, edhe psikologët e mëdhenj e kanë thënë se njeriu thërret dhe ky është një mjerim i madh jo vetëm psikologjik, por edhe politik. Është një kambanë që duhet të lexohet mirë nga votuesit, se kë votojnë dhe çfarë dëgjojnë. Ata duhet të dëgjojnë realitetin dhe të vërtetën.”, u shpreh ai.

Më të lexuarat