BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

“Luan ‘rolin’ e SPAK-ut në shtëpi”/ Deklarata epike e Nard Ndokës: Ka burra që i marrin leje gruas edhe për të pirë kafe

“Luan ‘rolin’ e SPAK-ut në shtëpi”/ Deklarata

Drejtësia është një koncept që hyn edhe në familje ku dikush duhet të luajë rolin e ‘peshores’. Politikani Nard Ndoka duket se e ka marrë vetë këtë angazhim në shtëpi. Me shumë humor, ai thotë në programin “Shije Shtëpie” në Tv Klan se “ai është SPAK-u” në familjen e tij, por i rëndësishëm është mirëkuptimi mes bashkëshortëve. Këtu shton sërish pak doza humori për të thënë se “ka burra që i marrin leje gruas edhe për të pirë kafe”.

Ermelinda Ndoja: A ka SPAK në familjen tënde dhe kush e bën atë rolin e SPAK-ut apo nuk është dashur, s’ka qenë nevoja, s’ka lindur nevoja, secili e di rolin e vet?

Nard Ndoka: Ajo është kryesorja që drejtësia në familje dhe pjesa e padrejtësisë duhet të kenë një gjykim, kjo është e padiskutueshme, gjithmonë duhet të ketë mirëkuptim, roli i arbitrit i takon dikujt, pastaj varet. Unë për fatin e mirë e kam mbajtur vetë këtë. Padyshim që gruaja është forcë e madhe, ka burra që i marrin leje gruas edhe për të pirë kafe, pastaj kalojmë.

Klotilda Harka: Po ata s’janë burra pastaj… apo janë?

Katerina Trungu: Pse more çfarë ka të keqe, do pyesësh. Të duhem, s’të duhem në këto momente, mund të dal, s’mund të dal?

Klotilda Harka: Jo, i marrin leje gruas për kafe, ndryshon.

Ermelinda Ndoja: Po nuk i mori quhet padrejtësi.

Nard Ndoka: Është tjetër mirëkuptimi, tjetër diktati janë dy anë të ndryshme se edhe ju gratë merrni për kot se nëse ju japim pak liri kështu, tejkaloni.

Katerina Trungu: Unë nuk bie shumë dakord.

Nard Ndoka: Na vini shkelmin pastaj.

Më të lexuarat