BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Politike

"Lufta brenda PD duhet të përfundojë", gazetari tregon 'frikën' e Ramës: Bashkimi i opozitës e rrëzon dhe prej kësaj ai...

"Lufta brenda PD duhet të përfundojë", gazetari tregon

Gazetari Bledian Koka është shprehur se lufta mes pjesëve të opozitës duhet të përfundojë, në mënyrë që ata të kenë shanse për rikthimin në pushtet.

Komentet Koka i bëri në një emision televiziv, ku komentoi gjetjet e sondazhit mbi pëlqyeshmërinë e liderëve.

Ai tha se pëlqyeshmëria e liderëve shkon paralel me pelqyeshmërinë e partive politike që ata drejtojnë.

Koka shtoi se kryeministri Edi Rama është i vetëdijshëm se bashkimi i opozitës do të sjellë rotacionin, prandaj sipas tij, ai është përpjekur që nga viti 2017 që të ndryshojë rregullat e lojës.

“Realiteti ky është, e vërteta e madhe është se pëlqyeshmëria për liderin është edhe pëlqyeshmëria për focën politike. Ky është mesazhi që i shkon opozitës. Ne s’mund t’i themi Edi Ramës pse është i forti.

Demokracia është e bukur sepse është diversive. Problemi është se kjo është një pasqyrë ku opozita do të duhet të shohë veten. Të gjithë liderët do të donin të ishin më të pëlqyer, por aty ka mesazhe shumë të fuqishme që lufta të mbarojë, që bashkimi i opozitës duhet të mbizotërojë.

Unë besoj se për të gjithë ata që thonë Rama është i fuqishëm, unë them jo nuk është i fuqishëm. Prandaj ai që nga 2017 ka bërë përpjekje për të ndryshuar rregullat e lojës. Por është e sigurt që një ditë opozita do të bashkohet dhe ai e di shumë mirë këtë”, tha Koka.

 

Më të lexuarat