BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

Mblidhet për herë të parë Komisioni hetimor për rrjedhjen e të dhënave nga sistemi TIMS, zgjidhet sekretari

Mblidhet për herë të parë Komisioni hetimor për

Komisioni hetimor për rrjedhjen e të dhënave nga sistemi TIMS ka nisur sot punën.

Kujtojmë se ky komision drejtohet nga deputeti demokrat Ervin Salinaji, nënkryetar Toni Gogu, ndërsa në këtë mbledhje pritet të bëhet konstituimi, qëllimi i ngritjes së komisionit dhe po ashtu të miratohet një plan pune.

Në mbledhjen e parë të Komisionit Hetimor për çështjen e administrimit të të dhënave të sistemit “TIMS”, nënkryetari Toni Gogu, propozoi deputetin Xhemal Qefalia si sekretar të këtij komisioni.

Propozimi u votua unanimisht nga të gjithë anëtarët. Ndërkohë Gogu i kërkoi kryetarit Ervin Salianji që t’i përmbahen objektit për të cilin është votuar në Kuvend ngritja e këtij komisioni hetimor.

Përbërja e komisionit hetimor

1-Ervin Saljanji  – kryetar

2-Toni Gogu -Nënkryetar PS

3-Nasip Naço  – Anëtar PS

4-Blerina Gjylameti – Anëtar PS

5-Etilda Gjonaj – Anëtar PS

6- Xhemal Qefalia – Anëtar PS

7- Antoneta Dhima – Anëtar PS

8- Bardhyl Kollçaku – Anëtar PS

9- Denis Deliu – Anëtar PS

10- Lindita Metaliaj – Anëtar PD

11- Lefter Gështenja – Anëtar PD

12- Asllan Dogjani  – Anëtar PD

13- Ramadan Lika – Anëtar PD

14- Luan Baci – Anëtar PD

15- Elda Hoti  – Anëtar PD

Anëtarët Zëvendësues

1- Bledion Nallbati- anëtar zëvendësues PD

2- Isuf Çela – anëtar zëvendësues PD

3- Eduart Nreca Anëtar zëvendësues PS

4- Laer Duraj Anëtar zëvendësues PS

 

Më të lexuarat