BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

Me ftesën e Kodhelit, delegacioni i NATO-s vizitë në Bazën Ajrore në Kuçovë

Me ftesën e Kodhelit, delegacioni i NATO-s vizitë në Bazën

Me ftesë të Kryetares së Delegacionit të Përhershëm Parlamentar në AP NATO, Mimi Kodheli, Kuvendi i Shqipërisë në datat 16-18 prill 2024 mikpriti një delegacion nga Komisioni për Demokraci dhe Siguri i Asamblesë Parlamentare të NATO-s (AP NATO) të kryesuar nga Vasile Dincu.

Në vizitë morën pjesë mbi 25 parlamentarë nga Italia, Britania e Madhe, Turqia, Belgjika, Republika Ceke, Polonia, Rumania, Spanja dhe Holanda të cilët gjatë qëndrimit në Shqipëri patën mundësi të zhvillojë takime në Tiranë si dhe të vizitojë QNOD, Qendrën Ndërinstituicionale Operacionale Detare në Durrës si dhe Bazën Ajrore Taktike të NATO-s në Kuçovë.
Gjatë vizitave u diskutua mbi kontributin e Shqipërisë në NATO, ndikimi i luftës së Ukrainës në Shqipëri dhe në Ballkan.

Aktiviteti që filloi në Kryesinë e Kuvendit u përshëndet nga Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, e cila gjatë fjalës së saj vlerësoi rolin e Shqipërisë në NATO.

 

Më të lexuarat