BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

“Me sa kryebashkiakë, ministra e deputetë të arrestuar jep dorëheqjen?”/ Analisti i njohur flet për zhvillimet e fundit: Rama e ka çuar partinë drejt grupeve kriminale

“Me sa kryebashkiakë, ministra e deputetë të arrestuar jep

Analisti Agim Baçi ka deklaruar se Rama duhet të mbajë përgjegjësi për zyrtarët e PS-së, që kanë rënë në prangat e policisë apo janë nën hetim. I ftuar në studion e Panorama Tv, ai u shpreh se “Ramës ka mbetur t’i bëjmë vetëm pyetjen se me sa kryebashkiakë ministra e deputetë të arrestuar jep dorëheqje?”

Analisti Agim Baçi theksoi se të gjitha pushtetet janë të censuruara nga Rama dhe se ky i fundit ka zgjedhur të përdorë gjuhën e bullizimit dhe talljes.

Zyrtarë të lartë të PS në SPAK?

Ka mbetur t’i bëjmë pyetjen me sa kryebashkiakë ministra e deputetë të arrestuar jep dorëheqje? Një  kryeministër mban përgjegjësi. Ai thotë që përgjegjësia politike ai që e bën, por ti i ke prezantuar dhe mbrojtur? Nuk ta të njëjtën përgjegjësi penale por politike, po.

Është fekalizuar komunikimi publik, nuk flet për dhënie llogarie por jemi tek bullizmi. Thuhen akuza pafund, këtu është përgjegjësia e gjyqësorit, duke munguar drejtësia opozita dhe mediat ngjajnë si thashethemexhi.

Të krijosh idenë që të gjithë janë hajdut, i intereson atij që është në pushtet.

Rama ka lënë mënjanë njerëzit me vlerë të PS, por me këmbëngule Rama e ka çuar partinë drejt grupeve kriminale.

Rama nuk është serioz me mediat?

Ai ka zgjedhur një model, të bullizmit me mediat. Është padyshim një zgjedhje, kjo i shërben dekurajimit. Është mburojë ndaj vetes.

Në një vend normal nuk do kishte ndenjur as 24 orë kur i tha qytetares “demin e kam sjellë për lopën, jo për ju”, Gjuhën e talljes së tij e refuzoj, por ia kërkoj dhe çdo qytetari.

Është kryeministri i shqiptarëve, duhet të sillet si i tillë.

Më të lexuarat