BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Meçe: Berisha po luan viktimën, me ekspozimin e Argitës u tregoi demokratëve testamentin e vdekjes politike

Meçe: Berisha po luan viktimën, me ekspozimin e Argitës u

Analisti Arben Meçe është shprehur ditën e djeshme në një intervistë televizive se Sali Berisha nuk do të paraqitet asnjëherë përpara prokurorëve, pasi po konsumon procedurat. Sipas Meçes, Berisha nuk ka më forcë politike dhe po bën rolin e viktimës. “Fakti që Berisha nuk ka forcë politike të grumbullojë njerëz është bumerangu vetë. Në këtë rast, Berisha po luan me skemën e viktimës dhe si status politikë ka dështuar. Nuk do vej Berisha sepse në psikologjinë e tij, thyerja e hundës është një hap shumë i rëndë. Kot nuk ka dal edhe ajo shprehja ‘Jam Sali Berisha unë o budallenj’. Kështu Sali Berisha nuk do të paraqitet para prokurorëve. Ai po konsumon procedurat, u konsumua e para, e dyta, e treta, do konsumohet e katërta që është ‘arresti në shtëpi’. Të gjithë deputetët, ministrat, kryeministrat, e kanë për detyrë të paraqiten kur i thërret Gjykata e Posaçme. Ai thjesht e ka bërë detyrë te merret në pyetje, është çështje hetimi”, tha ai. Më tej, Meçe theksoi se me daljen e Argita Berishës në Kuvendin e Partisë Demokratike, Berisha ekspozojë trashëgimtarin e vetë. Sipas analistit, ai i tregoi demokratëve testamentin e vdekjes së tij politike. “Vetëm Kim Youngu në Kore sot paraqitet me motrën, pavarësisht se ai është lideri suprem, ai paraqitet me motrën. Tani çfarë na ndodhi, në kuvend ai paraqiti vajzën. Atëherë ekspozimi i Argitës në një instancë të lartë, do të thotë që i tregoj demokratëve testamentin e vdekjes politike. Në një farë mënyre ekspozojë trashëgimtarin e vetë. Madje, kam dëgjuar që Berishën do ta arrestojnë, por jo nuk arrestohet. Ai mund të ketë një masë arresti në shtëpi dhe ketë do ta thyej, jam i bindur”, përfundoi Meçe. Ai ka komentuar dhe kaosin e shkaktuar këtë të hënë në seancën plenare nga deputetët opozitarë që mbështesnin Sali Berishën. Madje, Flamur Noka dhe Albana Vokshi kanë ndezur flakadanë në Kuvend dhe si pasojë do të referohen në SPAK. Ai ka thënë se ky tension nuk përbën më një ngjarje, pasi është rast i përsëritur dhe nuk sjell asnjë rezultat politikë të drejtë. Sipas Meçes, është rasti që shteti t’i lërë në rrugën e vetë, pasi Berisha tani këtë mision ka dhe këto vendimmarje nuk janë serioze.

 

 

Më të lexuarat