BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Meta i bashkohet Berishës në protestën e 11 shkurtit, shprehet se nuk e ka takuar kurrë McGonigalin, kërkon nga SPAK të hetojë dhe ish-agjentin e FBI, Mark Rossinin

Meta i bashkohet Berishës në protestën e 11 shkurtit, shprehet se

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta do t’i bashkohet protestës së thirrur nga aleati i tij Sali Berisha në 11 shkurt kundër Edi Ramës për përfshirjen në skandalin “McGonigal”. Në një konferencë për mediat, ish-presidenti u shpreh se opozita do të protestojë deri në rrëzimin e Ramës nga pushteti. “Përgjegjësi kryesor për rryshfetin dhe korrupsionin është Rama. Duhet të largohet sa më parë. Ka korruptuar edhe zyrtarë të lartë të shteteve aleate ka kompromentuar marrëdhëniet me SHBA. Ftoj shqiptarët të bashkohen në 11 shkurt në orën 12:00 në protestë. Opozita do të jetë e tëra në këmbë deri në largimin përfundimtar të këtij regjimi mafioz”, tha Meta. Ish-kreu i shtetit u shpreh se nuk e takuar asnjëherë Charles McGonigal. Ai i bëri thirrje drejtësisë të hetojë dhe ish-zyrtarin tjetër të FBI të përfshirë në skandalin “McGonigal” Mark Rossini. “Asnjëherë nuk jam takuar dhe nuk kam tentuar që të takoj një person të tillë, por në Tiranë po zbardhen shumë të vërteta nga biznesmenë e nga pronarë mediash, nga njerëz janë apo që kanë dalë nga sistemi i drejtësisë, për fat të keq kemi të vërteta se me të ka pasur mundësi të takohen persona me shumë të kaluar problematike në raport me shtetin ligjor. Është detyra e drejtësisë tonë të bëjë një hetim të thellë të gjithë ardhjeve të zotërinjve në Tiranë, jo vetëm atij, por edhe Rosninit. Këto janë çështje që nuk ndalen më”, përfundoi kryetari i PL.