BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

Mitsotakis zgjedh Belerin/ "Sfidë daj Shqipërisë, por edhe kryeministrit Edi Rama", Artur Zheji reagon ashpër: Greqia nuk do ta humbë nga radari fokusin mbi Himarën

Mitsotakis zgjedh Belerin/ "Sfidë daj Shqipërisë, por edhe

Analisti Artur Zheji e konsideron sfidë ndaj Shqipërisë, por edhe kryeministrit Edi Rama, kandidimin e Fredi Belerit për eurodeputet në Parlamentin Evropian, nga kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis.

Në një emision televiziv, Zheji u shpreh se Mitsotakis kërkon një kazuz për të fituar vota.

Ndërsa analisti Skënder Minxhozi deklaroi se Greqia nuk do ta humbë nga shikimi dhe nga radari fokusin mbi Himarën.


Artur Zheji: Këtu ka dy gjëra. Gjëja e parë që u kandidua dhe është kandidim politik për t’i krijuar një sfidë Shqipërisë dhe ndoshta sfidë personale Edi Ramës. Në mendjen e Mitsotakis ka bërë fole ideja fikse që ky është një proces i montuar politik dhe nuk është një proces gjyqësor. Këtu kanë ndhmuar edhe për fat të keq kryeopozitarët tanë, qoftë zoti Berisha, qoftë zoti Meta e kanë konsideruar Belerin si një të burgosur politik të Edi Ramës. Janë gjëra të tmerrshme që thonë, pa llogaritur impaktin që kanë në opinionin publik helen. Mitsotakis do një kazuz për të fituar vota.

Skënder Minxhozi: E dimë rolin që kanë partitë në zgjedhjet evropiane. Dimë që grekët janë shumë persistentë në politikat ndaj fqinjëve. Të gjitha krahët politik në Greqi kanë pasur dhe kanë projekt për Himarën. Është një projekt i cili përtej fitimin të votave në zgjedhjeve greke, ka githashtu dërgimin e mesazheve ndaj komuniteteve që jetojnë në këtë pjesë të bregdetit shqiptar, mbështetësve të Belerit, t’u dërgojë mesazh, që ai është në burg, nuk e kapi dot bashkinë, por nuk e kemi harruar atë. Greqia nuk do ta humbë nga shikimi dhe nga radari fokusin mbi Himarën. Himara kërkohet me çdo kusht t’i shtohet hartës së zonave minoritare greke në Shqipëri.

 

Më të lexuarat