BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Politike

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po

Sapo Prokuroria e Posaçme (SPAK) afrohet edhe më shumë tek familja e Metës dhe Berishës, ata intensifikojnë konferencat për shtyp, daljet televizive dhe kërcënimet, duke demonstruar shenja të shqetësimit të thellë në kufijtë e panikut. Alarmi i tyre është produkt i dosjeve penale në SPAK, ku ata janë protagonistë të drejtpërdrejtë dhe asnjëherë më parë nuk kanë qenë pranë rrezikut për t’u marrë të pandehur. Ndryshe nga Sali Berisha që po lufton me SPAK për të shpëtuar fëmijët dhe dhëndrin e tij, Ilir Meta ka treguar se është i gatshëm të shesë dhe familjarët e tij për të shpëtuar nga prangat. Zërat i shtoi edhe më shumë vetë dje Monika Kryemadhi, se mes saj dhe Ilir Metës situata nuk është e mirë pasi SPAK nisi hetimet. Teksa thumboi ish-ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka gjatë debatit në Kuvend për mandatin e saj, ajo u shpreh se gratë bëhen “mish për top” për burrat. “Karma is a bitch Olta”, iu drejtua Monika Kryemadhi, duke shtuar se “çdo të mbjellim do të korrim”. “Në fakt më vjen shumë keq si grua që ndonjëherë ne gratë bëhemi mish për top për burrat. Por karma is a bitch Olta dhe ç’të mbjellim do të korrim”, tha Monika Kryemadhi.

Meta bën “kurban” bashkëshorten e tij

Para disa javësh, Meta në një konferencë për shtyp,u pyet edhe për rekursin e bërë në Gjykata nga Monika Kryemadhi për t’i kthyer celularin dhe nëse ai ishte pjesë në këtë çështje. Ish-presidenti ka hequr përgjegjësinë nga vetja dhe tha se për këtë mund të flasë vetë Kryemadhi pasi ai nuk mban përgjegjësi për asnjë njeri në raport me ligjin. “Ju mund t’i drejtoheni vetë zonjës Kryemadhi. Janë dy çështje të ndara me thikë, i raportit tim politik me zonjën Kryemadhi. I cili nuk është ndonjë raport që ka shkëlqyer shumë, për hir të së vërtetës, për shkak të ndonjë vendimi të marrë prej saj në të kaluarën. Siç ka qenë ai i djegies së mandateve dhe i raportit me të si bashkëshorte. Ku ajo me thënë të drejtën është një shembull shumë i mirë sa i takon edukimit, mbarëvajtjes së fëmijëve. Tani për këtë çështje unë kam vetëm një përgjigje: S’mbaj përgjegjësi tani, se dikur thosha mbaj përgjegjësi vetëm për vajzën e vogël se nuk i kishte bërë 18 vjeç, por tani i bëri dhe ajo 19 vjeç. Kështu që nuk mbaj përgjegjësi për asnjë njeri për çdo sjellje në raport me ligjin. Ajo që dua t’ju siguroj ju dhe të gjithë shqiptarët se sjellje ime në raport me ligjin, në raport me kushtetutën ka qenë perfekte", tha Meta. Gazeta “SOT” e ka raportuar se afera e lobimeve me para të pista në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nga ana e ish-LSI, që SPAK po e “qep” si doje në bashkëpunim me amerikanët është drejt fundit dhe emri në letra që ka kryer veprimet si kryetare është Monika Kryemadhi.

Kriza mes tyre

Gjithë këtë frikë dhe ankth që SPAK po ju shkakton duke iu kontrolluar banesën, marrë në pyetje familjarë e bashkëpunëtorë ka bërë që tek ata të plasë dhe sherri. Para disa ditësh në media u raportua se në një mbledhje të kryesisë së Partisë së Lirisë ka patur debate të forta mes Ilir Metës dhe grupit të vjetër të Monika Kryemadhit përfshi dhe vet Monikën, lidhur me aksionin e tyre politik. Mbledhja ka degraduar në tone të larta që dëgjoheshin deri në rrugë. Kryemadhi në përpjekje për të frenuar daljet qesharake të Metës në publik, i ka thënë se ai duhet të shmang daljet publike se është i sëmurë, ndërsa Meta i është kthyer ashpër duke i thënë “Ti je peng i Dumanit”. Meta po ashtu ka akuzuar Kryemadhin se me veshjet e shtrenjta që ekspozojnë kanë ndjellë SPAK në zyrat e LSI. Tensionet brenda Partisë së Lirisë, vijnë pas ndryshimeve të forta që ka bërë Meta duke eliminuar gjithë grupin e vjetër të partisë së LSI dhe nga rritja e tensionit që po vjen nga hetimet e SPAK rreth Metës dhe Kryemadhit. Madje nga paranojat, Ilir Meta ka larguar dhe truprojat e tij duke para disa ditësh duke i akuzuar si patronazhistë.