BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Politike

“Mos prisni asgjë në 2024,” deputetja demokrate bën paralajmërimin e fortë: PS miratoi 50 mln euro koncesione në shëndetësi, la në rrugë 3 mijë gra me kancer

“Mos prisni asgjë në 2024,” deputetja demokrate bën

Deputetja e PD, Zheni Gjergji foli në një prononcim për gazetarët menjëherë pas miratimit të buxhetit për vitin e ardhshëm midis tensioneve në Kuvend.

Gjergji më herët ka dorëzuar në Kuvend një amendament për t’u ardhur në ndihmë grave që janë në luftë me kancerin e gjirit, kërkesë kjo që në fakt nuk u përfshi në buxhet.

Deputetja, e revoltuar shprehet se kjo është forca e kartonit të qeverisë Rama dhe se qytetarët nuk duhet të presin asgjë në 2024.

"Mazhoranca me forcën e Kartonit, 75 vota kundër miratoi sot hedhjen poshtë të këtij amendamenti, 3000 gra do të enden rrugëve. Kjo është forca e kartonit të Ramës.

Vetëm për njerëzit në nevojë nuk miraton fonde kjo qeveri. Mohimi i fjalës së opozitës gjatë këtyre 32 javëve është e turpshme.

Mohimi për komisinet hetimore, vazhdon të jetë mohim i të drejtës së qytetarëve për t’i kërkuar llogari qeverisë Rama. Mos prisni asgjë në 2024, do vazhdoni të jemi ende në varfëri të plotë, sidomos shtresat në nevojë", u shpreh Gjergji.

 

Më të lexuarat