BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

“Mund të ishte zgjedhur edhe Prishtina, por do të ishte problem ”, deputeti i PS zbulon detajet: Ja si mund të funksionojë bashkëprodhimi i armatimeve me Ukrainën

“Mund të ishte zgjedhur edhe Prishtina, por do të ishte problem

Deputeti socialist Petro Koçi i ftuar në një emision televiziv ka komentuar samitin e mbajtur për Ukrainën ditën e sotme në Tiranë me pjesëmarrjen e presidentit Zelensky dhe liderëve nga rajoni dhe Evropa Juglindore.

Koçi u shpreh se Tirana u zgjodh për të mbajtur këtë samit për shkak se sipas tij nuk ka një vend më euroatlantik se Shqipëria në rajon.

Sa i përket propozimit të presidentit ukrainas Zelensky për bashkëprodhim të armatimeve në vendet e rajoint, Koçi u shpreh se kjo do të thotë se në Shqipëri mund të ngrihen ndërmarrje apo struktura për prodhimin e armatimeve në bashkëpunim me Ukrainën.

“Nuk besoj se ka vend më euroatlantik në rajon se Shqipëria. Mund të ishte zgjedhur edhe Prishtina, por do të ishte problem mos njohja e Kosovës nga Ukriana. Siguria në vend është e madhe, masat specifike kanë qenë garanci e plotë për integritetin fizik të Zelenskyyt në Tiranë sot.
Ideja është për të ngritur një ndërmarrje apo strukturë dhe teknologji që prodhon armatim, mund të jenë armë apo municione. Në parim është normale që kjo të propozohet dhe të pranohet. Kur vjen puna te pranimi ka një sërë faktorësh si kostot apo teknologjia që duhet të merren në konsideratë.
Duhet të studiohet në detaj në mendimin tim dhe më pas të merret një vendim”, u shpreh ai.

 

Më të lexuarat