BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Politike

“Na kanë shpallur luftë”, Berisha paralajmëron padi për prokurorët dhe gjyqtarët: Përdorin ligjin për antiligjin për të dhunuar të drejtën

“Na kanë shpallur luftë”, Berisha paralajmëron padi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë sot në një konferncë për media ku ka paralajmëruar padi penale ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve të posaçëm.

Berisha i cilësoi “individë që përdorin ligjin për antiligjin për të dhunuar të drejtën”, ndërsa shtoi se ata i kanë shpallur luftë opozitës.

Ish-kryeministri paralajëmroi se do të nxjerrë fakte në lidhje me iceneratorin e Tiranës.

“Ato që unë kam shprehur do t’i faktoj dhe përsëri nuk pranojmë dhe nuk do të pranojmë që të jeni një organizatë që vepron si një shoqëri parashtretërore. Do të ngremë padi penale nga këto grupe apo individë që përdorin ligjin për antiligjin për të dhunuar të drejtën.

Në disa konferenca do të njohim publikun me Erion Veliaj, Edi Ramën, Engjëll Agaçin për shkeljet e tyre të rënda ligjore, por dhe ju (gazetarëve) me fakte dhe dokumente mbi krimin e konsumuar nga mercenarët e partisë shtet të cilët paguhen, siç e tha vetë Rama, më shtrenjtë se presidentët e vendeve të rajonit, vetëm për të mbrojtur Edi Ramën, Erion Veliajn, Engjell Agacion, Damian Gjiknurin etj.

Do të paraqesim padi penale për secilin prej tyre që shkel ligjin dhe shkruan kushtetutën. Kjo është një betejë. Ata na kanë shpallur luftë, ne i qëndrojmë betejës. Jemi në një betejë pa kthim”, tha Berisha.Më të lexuarat