BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi Ramës dhe Sali Berishës, ja pse pjesë e pazarit për marrjen e vulës së PD ishte edhe Belinda Balluku

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi
x
BREAKING NEWS

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si KLSH zbardhi abuzimet e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, ja detajet nga raporti

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si
x
BREAKING NEWS

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e drejtësisë, SPAK nis hetimet për Ogerta Manastirliun për vjedhjen e fondeve të pandemisë, ja çfarë përmban dosja

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x

Politike

Ndërtimet pa leje, ministri Manja zbulon cilat janë kategoritë që përfitojnë Amnisti Penale

Ndërtimet pa leje, ministri Manja zbulon cilat janë kategoritë

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, ka dhënë detaje në lidhje me Amnistinë Penale, ku tha se kategoritë që do të përfitojnë për ndërtimet e paligjshme janë ata që kanë ndërtuar pa leje në tokën e vetë apo në kushtet e një leje të shfuqizuar në pronësi të vetë.

Të përjashtuar nga amnistia, sipas Manjës, janë ata  që kanë ndërtuar në tokë e tjetrit ose në tokën shtetërore.

“Ne do vijmë dhe në diskutimin nen për nen të këtij projektligji. Por dy paragrafë  të nenit 199a që lidhen me ndërtimet pa leje, janë kategori përfituese nga kjo amnisti., Flas për personat që janë ende në hetim ose në proces gjykimi nga gjykata sepse si kategori përfituese të dënuarit është ndërtimi i paligjshëm.

Ne kemi kërkuar që kush ka ndërtuar pa leje në tokën e vetë apo në kushtet e një leje të shfuqizuar në pronësi të vetë, të jetë kategori përfituese.

Kush ka ndërtuar pa leje për plotësimin e nevojave për strehim, është kategori përfituese, dhe këtu i referohen nenit 199a.

Natyrisht që nuk janë kategori përfituese, paragrafi i tretë dhe i katërt, ata që kanë ndërtuar në tokë e tjetrit ose në tokën shtetërore.

Kemi dashur tu japim mundësinë të përfitojnë nga kjo mundësi, të gjithë ata kategori personash që kanë ndërtuar në tokën e tyre, për strehim”, tha Manja.

Më të lexuarat