BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

Ndryshime në diplomacinë evropiane, Luigi Soreca emërohet ambasador i BE në Bosnje-Hercegovinë, Lajçak në Zvicër

Ndryshime në diplomacinë evropiane, Luigi Soreca emërohet

Miroslav Lajçajk është emëruar në postin e ambasadorit të Bashkimit Europian në Zvicër. Emisarit i përfundon këtë vit mandati si Përfaqësuesi Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi. Në vend të tij, si Përfaqësues Special i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi, është mbështetur formalisht nga qeveria e vendit të tij, Borut Pahor, ish-president i Sllovenisë. Përfaqësuesi i Lartë i Unionit, Josep Borrell ka emëruar sot 44 shefa të rinj të delegacioneve të BE-së, duke përfshirë ambasadorët e rinj të BE-së në Bosnje dhe Hercegovinë, Mal të Zi dhe Maqedoninë e Veriut, si dhe Shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë. Ambasadorët do t’i marrin detyrat në fund të këtij viti. Emërimet për rotacionin e ardhshëm diplomatik në delegacionet e BE-së në mbarë botën u publikuan sot nga Shërbimi i Veprimit të Jashtëm Europian. Shumica e ambasadorëve të rinj në Ballkanin Perëndimor kanë përvojë me rajonin. Ndërkohë, Luigi Soreca, i cili ka shërbyer si ambasador i BE-së në Shqipëri, është emëruar si ambasador i Bashkimit Evropian në Bosnje-Hercegovinë. Ambasadori aktual i BE-së në Bosnje dhe Hercegovinë Johann Sattler do të bëhet ambasadori i ri i BE-së në Mal të Zi, duke marrë detyrën nga Oana Cristina Popa. Aivo Orav është emëruar si Shef i Zyrës së BE-së në Kosovë, duke marrë detyrën nga Tomáš Szunyog. Më herët, ai ka shërbyer si ambasador i BE-së në Mal të Zi dhe Maqedoninë e Veriut. Michalis Rokas është emëruar nga Josep Borrell si ambasador i BE-së në Maqedoninë e Veriut, duke zëvendësuar David Geer.

Më të lexuarat