BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Politike

“Ndryshimi i Kushtetutës minoi demokracinë”/ Gazetari i njohur zbulon skemën që përdor Edi Rama për të qëndruar në pushtet

“Ndryshimi i Kushtetutës minoi demokracinë”/ Gazetari i

Gazetari Lavdrim Lita tha në një intervistë televizive se nga viti 2008 kur u ndryshua Kushtetuta, demokracia ka shkuar keq e më keq.

Sipas tij Edi Ramës nuk i intereson ndryshimi pasi me këtë ligj ai nuk mund të rrëzohet, ndërsa opozita nuk po kërkon llogari siç duhet të bëjë.

“Që nga viti 2008 kur u ndryshua Kushtetuta dhe u bë kryetokracia, demokracia ka shkuar keq e më keq dhe kemi një Republikë të kryeministrit që sillet si tiran në Kuvend. Njëherë shkon, njëherë nuk shkon se mendon se nuk i nevojitet, se nuk është e dobishme. Dhe fakti tani që ka një interpelancë urgjente për marrëveshjen me Italinë dhe ai nuk shkon të japi përgjigje interpelancës së PD-së, sepse çfarë do t’i kërkojë PD-ja? Pse Meloni i jep Vuçiç fabrikën e Fiat-it kurse ne na jep emigrantët? Pse bëhet në Lezhë dhe pse jo në Vlorë, sepse në Vlorë mund të bëhet nga pikëpamja e gjeografisë detare. Pra, janë disa pyetje që i duhen bërë në parlament.

Ai nuk përgjigjet sepse kur ndryshuan Kushtetutën në vitin 2008 ai nuk mund të ketë më mocion votëbesimi për ta rrëzuar në parlament, duhet të jetë vetë kryeministri që vetë rrëzohet, pra është një gjë e turpshme që kanë bërë dhe qytetarëve duhet t’ua rikujtojmë herë pas here se çfarë kanë bërë këta njerëz. Nuk duan ta ndryshojnë dhe duket sikur kjo është skema, skema është që të mos e ndryshojnë. Dhe Edi Rama përfiton sepse nuk i duhet ndryshimi, ai me këtë Kod Zgjedhor ka fituar. Tani duhet që opozita të interesohet, por këta nuk po interesohen. Këta po hedhin tymuese dhe piroteknikë,” – u shpreh Lita.

Më të lexuarat