BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

"Në censin e 2005-ës Jorgo Goro u deklarua grek"/ Plas debati në studio, Çupi përplaset me këshilltarin e Belerit: Greqia ka ndërhyrë dhe penguar punët e Shqipërisë

"Në censin e 2005-ës Jorgo Goro u deklarua grek"/ Plas

Në emisionin “Real Story”, analisti Frrok Çupi, foli për situatën politike në Himarë dhe dosjen e Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Gjatë një debati me përfaqësuesin e PD në Himarë, Skerdjan Dhuli, analisti u shpreh se Greqia ka ndërhyrë përherë në punët e Shqipërisë.

Dhuli: Pse duhet të lëshojmë gjithmonë ne? Ky konsensusi që është bërë në vitin 2000, kandidati ka qenë i PS. Ishte kunati i Goros, Berisha vendosi ta mbështeste. Tani pse Rama nuk tha “jo këtë person, por vendosni dikë tjetër dhe do e mbështesim.”?

Çupi: Flasim për një shtet që ka dashur të pengojë punën e Shqipërisë.

Dhuli: Vetëm tre fshatra kanë 2 gjuhësi. Ndërhyrja e shtetit grek…

Çupi: Përherë ka ndërhyrë. Ka ndërhyrë në vitin 994.

Dhuli: Ça të bëjmë ne? T’ia lëmë Shqipërinë Edi Ramës. Rama, Belerin e donte kandidat nga PS. Dule e kishte aleat në 2013. Edi Rama i kishte aleat, në koalicion? Ka ndodhur diçka e pazakontë edhe në 2015. Unë kur u bë Censi u deklarova shqiptar, Jorgo Goro u deklarua grek. 

Më të lexuarat