BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

"Nga 20% tani marrin gjithë tenderin"/ Plasin debatet në Komisionin Hetimor për arrestimet në Bashkinë e Tiranës, opozita ngre shqetësimin: Cënim i sigurisë kombëtare

"Nga 20% tani marrin gjithë tenderin"/ Plasin debatet në

Mbledhja e parë e komisionit të sigurisë me pjesëmarrjen e opozitës u shfrytëzua nga demokratët për të hapur çështjen e arrestimeve të drejtorëve të bashkisë Tiranë.

Madje Ferdinand Xhaferraj nuk nguron të shprehet se ka ndryshuar mënyra e grabitjes së parave.

Nga përqindja siç tha ai, te marrja e të gjithë fondit përmes ngritjes së kompanive.

“Sepse deri më tani shihnim zyrtarë që akuzohen për 20% tendera, tani duan t’i marrin vetë duke ngritur kompani vetë. Vrasin kështu konkurrencën dhe ndërmarrjen e lirë.”

Por mazhoranca edhe një herë i qëndroi parimit për mbështetje të drejtësisë së re.

“Të lëmë drejtësinë të punojë.”

Normaliteti në kuvend solli edhe shqyrtimin e kërkesës së presidentit për rishikimin e ligjit mbi shtetësinë.

“Duhet të heqim menjëherë detyrimin për çdo shtetas me kombësi shqiptare, që për të marrë shtetësinë duhet të japë një provim në gjuhën shqipe.”

Duhet tërheqim menjëherë detyrimi në çdo shtetasi me kombësi shqiptare që për të marrë shtetësinë duhet të japë aprovimin e gjuhen shqipe.

Në mbledhje nuk munguan as batutat.

“Mos e ikin prap këta”

Socialistë dhe demokratët u bënë bashkë për të pranuar dekretin e presidentit Begaj, ndërsa ligji për shtetësinë do të kalojë edhe një herë në kuvendin e Shqipërisë.