BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Politike

Nga floriri i Krrabës te inceneratorët, Shoqëria Civile proteston para SPAK, kërkon të zbulohen dhe dënohen fajtorët e krimeve më të rënda në Shqipëri

Nga floriri i Krrabës te inceneratorët, Shoqëria Civile proteston

Anëtarë të Këshillit Organizativ të Kuvendit Kombëtar Shqiptar dhe Unioni i Shoqërisë Civile protestuan dje para godinës së Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Ata kërkuan nga llogari nga SPAK se përse nuk ka zbuluar e dënuar personat përgjegjës, funksionarët e lartë shtetërore në 33 vite demokraci për një sërë krimesh të pazbardhura. Protestuesit kërkuan përgjigje për vjedhjen e floririt të Krrabës, mosdënimin e zyrtarëve të shtetit për aferën e inceneratorëve, vrasjet e biznesmenëve Kosta Trebicka e Remzi Hoxha, etj,  “Ku është floriri i Kërrabës?”, “Kush e pengon votën e diasporës?”; “Kush ia fali detin Greqisë?”, “Pas vjedhjes në Bankën e Shqipërisë, në vend se të dënohej, guvernatori u shpërblye me para”, “Kur do shkojnë para drejtësisë hajdutët e inceneratorëve?”, “Si u vu Janullatosi kryepeshkop i Shqipërisë”, “Kush i ndërton shtatoret e kriminelëve të Greqisë në Shqipëri?”, “Pse e vranë Kosta Trebickën?”, “Kush e vrau Remzi Hoxhën, e duam trupin”, shkruhej në pankartat e tyre. Në njoftimin në faqet zyrtare, Unioni i Shoqërisë Civile dhe Këshilli Organizativ i Kuvendit Kombëtar Shqiptar deklaruan se qëllimi i kësaj proteste ishte nxitja dhe shtyrja e institucioneve të drejtësisë për të zbuluar krimet më të rënda në demokracinë shqiptare dhe dënimin e personave përgjegjës. “Objekt i kësaj proteste është nxitja e mbështetja e punës së institucioneve të drejtësisë e veçanërisht të Strukturës Antikorrupsion, në drejtim të hetimit, zbulimit e ndëshkimit të krimeve, të krerëve më të lartë të politikës e drejtësisë shqiptare, në këto 30 vite demokraci. Qytetarët shqiptarë kërkojnë me insistim, që ata politikanë që kanë vjedhur e kanë vënë dorë mbi pasurinë e popullit, të hetohen, të çohen në sallën e gjyqit, t’u konfiskohet pasuria e të dënohen për fajet që i kanë bërë popullit shqiptar”,  thuhet në njoftim.

Më të lexuarat