BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi Ramës dhe Sali Berishës, ja pse pjesë e pazarit për marrjen e vulës së PD ishte edhe Belinda Balluku

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi
x
BREAKING NEWS

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si KLSH zbardhi abuzimet e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, ja detajet nga raporti

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si
x
BREAKING NEWS

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e drejtësisë, SPAK nis hetimet për Ogerta Manastirliun për vjedhjen e fondeve të pandemisë, ja çfarë përmban dosja

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x

Politike

Nga mbështetja e viktimave të trafikimit e dhunës në familje, te adresimi i çështjeve të mjedisit dhe ato të dezinformimit, i ngarkuari me Punë i Ambasadës së SHBA në Tiranë “zbarkon” në Vlorë, zbardhen detaje nga takimet e tij

Nga mbështetja e viktimave të trafikimit e dhunës në

I ngarkuari me Punë i Ambasadës së SHBA në Tiranë, David Wisner dhe stafi i ambasadës udhëtuan në Vlorë këtë të premte për të vizituar Këndin Amerikan, ku u takuan me udhëheqës të rinj të përfshirë në programe STEM dhe kundër dezinformimit, mësimin e gjuhës angleze dhe aktivizmin për çështjet mjedisore. Ai pati gjithashtu mundësinë të shihte rezultatet e nismës “AI for Good”, e cila përdor inteligjencën artificiale për të adresuar nevojat e komunitetit lokal, si dhe iu bashkua Klubit të Ambasadorëve të Natyrës Vlorë në plazhin e pyllit të Sodës për të mësuar rreth përpjekjeve të tyre në mbrojtjen e mjedisit. Gjatë qëndrimit në Vlorë, diplomati Wisner u takua me zyrtarë nga Qendra Psiko-Sociale Vatra të mbështetur nga ambasada, e cila ofron shërbime të rëndësishme për viktimat e trafikimit dhe dhunës në familje. “ I Ngarkuari me Punë David Wisner dhe stafi i ambasadës udhëtuan në Vlorë këtë të premte për të vizituar Këndin Amerikan, ku u takuan me udhëheqës të rinj të përfshirë në programe STEM dhe kundër dezinformimit, mësimin e gjuhës angleze dhe aktivizmin për çështjet mjedisore. Ai pati gjithashtu mundësinë të shihte rezultatet e nismës “AI for Good", e cila përdor inteligjencën artificiale për të adresuar nevojat e komunitetit lokal, si dhe iu bashkua Klubit të Ambasadorëve të Natyrës Vlorë në plazhin e pyllit të Sodës për të mësuar rreth përpjekjeve të tyre në mbrojtjen e mjedisit. Gjatë qëndrimit në Vlorë, z. Wisner u takua me zyrtarë nga Qendra Psiko-Sociale Vatra të mbështetur nga ambasada, e cila ofron shërbime të rëndësishme për viktimat e trafikimit dhe dhunës në familje. Ai u takua gjithashtu me kryebashkiakun Ermal Dredha si dhe me Drejtorin Rajonal të Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore, Glodian Ahmetaj për të ritheksuar rëndësinë e llogaridhënies dhe transparencës drejt objektivit të reformës në drejtësi, si dhe partneriteteve për përmirësimin e përpjekjeve vendore për zbatimin e ligjit”, njoftoi dje ambasada e SHBA në Tiranë në rrjetet sociale.

Më të lexuarat