BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

“Nga Ndreko tek Beleri”, politikani i njohur shpërthen kundër kryeministrit si pengesë për procesin e antarësimit: Rama gangrena e integrimit në BE

“Nga Ndreko tek Beleri”, politikani i njohur shpërthen

Nën-kryetari i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka komentuar zhvillimet politike sa i përket çështjes Beleri.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Vasili krahason rastin e Fredi Belerit me atë të Vangjel Ndrekos kandidatit për kryetar këshilli për Qarkun e Fierit në vitin 2013-të.

Sipas nën-kryetarit të PL-së Edi Rama me qëllim dhe sipas një strategjie të qartë bllokuese krijon ngjarje, që pengojnë integrimin në Europë të Shqipërisë.

Postimi i plotë i Vasilit:

Sot me Belerin, dje me Ndrekon e Qarkut te Fierit,Rama mbetet gangrena e integrimit ne BE!

Sot çeshtja Beleri eshte perkthyer ne nje pengese per integrimin europian dhe konkretisht procesin e anetaresimit ne Bashkimin Europian.

Veto e Greqise eshte nje pengese krejt e kapercyeshme me lejimin e Belerit qe ai te beje betimin si Kryetar i zgjedhur i Bashkise se Himares.

Ky betim i Belerit nuk pengon aspak vazhdimin e procesit gjyqesor pikerisht njelloj si edhe per Kryetaret e Bashkive te Edi Rames, te cilet vazhdojne punen si kryetare bashkie megjithse jane te akuzuar njelloj si Beleri.

Por Rama nuk e do dhe pengon vazhdimisht anetaresimin ne BE.

Ashtu si dhjete vite me pare kur ai vetem per te zgjedhur sic donte vete Kryetarin e Keshillit te Qarkut te Fierit bllokoi, per me shume se tre vjet, tre ligjet qe perbenin detyrim per marrjen e statusit te vendit kandidat per ne BE edhe sot po ben te njejten gje me nje sebep te ri.

Ne cdo kohe Edi Rama me qellim dhe sipas nje strategjie te qarte bllokuese krijon ngjarje, qe pengojne integrimin ne Europe te Shqiperise.

Rasti Beleri eshte njelloj si Vangjel Ndreko kandidati per kryetar keshilli per Qarkun e Fierit, qe te dy rastet te perbashket kane Edi Ramen si bllokues recidivant.

Dikur para dhjete vitesh per shkak te Edi Rames qe donte te zgjidhte me pahir nje kryetar te Qarkut e Fierit, Shqiperia humbi qindra miliona euro ndihme europiane per shkak te bllokimit te tre ligjeve.

Sot ceshtja Beleri ben qe per shkak te Edi Rames Shqiperia te bllokohet serish ne nje moment shume te rendesishem ne rrugen per anetaresim ne BE.

Mbasi u humben vite me radhe per hapjen e Negociatave per anetaresim ne BE, per shkak te Tete kushteve, qe Rama nuk i plotesonte qellimisht e qe lidheshin me zgjedhjet e lira korrupsionin reformen ne drejtesi, hetimin e dosjeve 184 dhe 339, serish sot Rama vendos pengesen e radhes per integrimin.

Problemi i vetem pra eshte Edi Rama, as Greqia dhe as Beleri.

Nga Qarku i Fierit tek Beleri gangrena e integrimit te Shqiperise ne BE eshte dhe mbetet Edi Rama!

 

Më të lexuarat