BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Politike

Nis votimi në Kukës, kreu i KZAZ: Procesi do të zhvillohet në 74 qendra votimi

Nis votimi në Kukës, kreu i KZAZ: Procesi do të zhvillohet

Ka nisur procesi zgjedhor në Kukës. Në garë janë Albert Halilaj dhe Emri Vata.

Kreu i KZAZ 11, Sahit Doçi në një prononcim për mediat është shprehur se gjithçka po vijon pa probleme. Me përjashtim të disa problemeve të vogla për sa i përket aparaturave çdo gjë tjetër është në rregull në të gjitha qendrat e votimit.

“Procesi i votimit ka nisur mbarë në gjithë qendrat e votimit në shkallë rrethi. Fillimet kanë qenë të mbara, kemi pasur probleme të vogla për sa i përket operatorëve, për vënien në punë të aparaturave. Por nuk kemi probleme shqetësuese. Procesi vazhdon normalisht.

Deri më këto momente nuk kemi shqetësime, sa i përket komisionerëve, vetëm 1 në komunën Bicaj dhe s’kemi probleme të tjera.

Nqs mungon energjia elektrike atëherë votohet manualisht, regjistron emrin, mbiemrin, kartën e identitetit pranë qendrës së votimit”, tha Doçi.

Zgjedhjet  e pjesshme në Kukës mbahen sot pas video-skandalit me ish kreun e bashkisë Safet Gjici. Në fletën e votimit, zgjedhësit do të kenë mundësi të votojnë midis Alber Halilajt të PS dhe Emri Vata të opozitës.

Më të lexuarat