BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

Nisma e deputetëve të PS për zonat e mbrojtura, Rama: Na duhet turizëm i luksit. Ja mesazhi që ka për BE-në

Nisma e deputetëve të PS për zonat e mbrojtura, Rama: Na duhet

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk ishte hezituese për shpalljen e Vjosës Park Kombëtar, por qëllimi ka qenë arritja e një ekuilibri për ta kthyer atë në një territor të shfrytëzueshëm ekonomikisht.

Edi Rama: Ka qenë një proces, sepse kemi dashur që të jemi shumë të sigurtë që të arrijmë të balancojmë nevojën për të ripërtërirë një territor të mahnitshëm me nevojën e njerëzit e këtij territori për zhvillim ekonomik.

Dhe këtu kthehem tek ata që na bëjnë leksione e morale që shohin të parën dhe nuk duan t’ja dinë për të dytën.

Do të ishin krejt të lumtur që ta shihnin çdo pjesë të natyrës së Shqipërisë si nëj xhungël, të numëronin të gjitha speciet, pa numëruar njerëzit.

Ndërkohë që parku Kombëtar i Vjosës përshkon një numër të konsiderueshëm bashkish të cilat kanë nevojë për një rrugë dhe perspektivë zhvillimi ekonomik.

Ne nuk kemi qenë hezitues për ta shpallur Vjosën si park kombëtar se ka qenë pjesë e vizionit që në krye të herës, po kemi dashur që ti ekuilibrojmë sa më mirë që të dyja.

Shqipëria është një vend që ka të drejtën dhe ambicien që këtë dhuratë kaq të madhe të zotit ta vërë në dispozicion të vetes dhe familjeve që jetojnë në këtë pozicion.

Dhe nuk kanë pse të mos meritojnë standarte më të larta ekonomike, të cilat nuk mund të krijohen vetëm nga ajo pjesë turistësh që vijën në Shqipëri me një çantë në krah, por duhet të kombinohen.

Na duhet turizmi i luksit, na duhet për njerëzit e zakonshëm., Sepse përmes këtij turizmi marrim të ardhurat më të mëdha.

Cilido që do të jetë përballë nesh se si duhet të mbrohet natyra dhe se si nuk duhet ët prekim asgjë rreth e rrotull ne do tu kujtojmë parkun e Vjosës. Është një nga vendimet më të mëdha dhe më të guximshme dhe më të rëndësishme për të ardhmen që një qeveri mund të merrte.

Por, të admirosh këtë vendim dhe duke u kujtuar vetëm për zogjtë, peshqit dhe lulet pa patur parasysh komunitetet që duhet të kenë një perspektivë ekonomike, është shumë e lehtë, ndërsa ta shohësh të parën duke mos harruar të dytën është një sfidë më vehte.

Më të lexuarat