BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Politike

“Një ndëshkim tjetër më 14 maj do të ishte asgjësim i...”/ Ish deputeti i njohur i PD-së flet për skenaret që priten dhe për vendimin e Bashës: Do të pësojnë disfatë totale

“Një ndëshkim tjetër më 14 maj do të ishte

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, mendon se Enkelejd Alibeaj nuk dëshiron vërtet të futet në zgjedhjet e 14 majit. “Këta i bojkotuan zgjedhjet lokale kur i kishin edhe vulën, edhe siglën edhe mbështetjen popullore dhe Luli vendosi që të mos marrë pjesë”, tha ai në Ditarin e A2 CNN. “Basha mori një vendim si dredharak, duke marrë një vendim paraprak, duke e ndryshuar rrugës. Që në ato momente Basha mori goditje”.

Sipas tij, Basha këto vendime i mori nën diktatin e dhunës dhe shantazheve. “Nga ana e Ramës dhe faktorit ndërkombëtar. Ata që Rama kishte paguar që të shantazhonin edhe zotin Basha. Ne nuk e dinim në atë kohë që Bashën e kishin kapur peng për financimin rus, por Rama e dinte. Nuk e dinim që Rama kishte paguar një zyrtar të lartë të SHBA, e hamendësonim, kishim dyshimet tona, por fabula tashmë është e qartë”, tha ai.

“Nuk është interesi i tyre që të regjistrohen për faktin se do të kenë një disfatë. Unë do të kisha dëshirë të regjistrohen sepse vota e mbyll. Nuk e përcakton opozitën as Edi Rama, as faktori ndërkombëtar, por vota. Një ndëshkim tjetër më 14 maj do të ishte asgjësim i tyre moral, se politik ka ndodhur tashmë”.