BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x
BREAKING NEWS

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për aferën e inceneratorëve dhe rrugën Korçë-Ersekë, zbardhet dosja e PD zyrtare me provat “përvëluese”

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy orë Ogerta Manastirliun, nga ndryshimi i kontratës koncesionare, te rritja e kostos në mënyrë abuzive për buxhetin e shtetit, ja vendimet që mund ta fundosin

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi të takojë opozitën, baza e Kuçovës investim amerikan dhe mesazh për Moskën

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta tronditëse që mësuan kur e futën në skaner pas vitit ’94, nga përplasja me senatorët e SHBA, te akuzat për luftë civile në 1997 dhe të gjitha mesazhet e fshehta të Blinken nga vizita në Tir...

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta
x

Politike

“Një pafundësi mbeturinash, e lëndësh plastike”/ Rama publikon ‘Vjosën’ në 3D, shpërthen deputeti demokrat: Zotësi e Rilindjes të mashtrosh qytetarët, për diçka që tashmë nuk të beson njeri

“Një pafundësi mbeturinash, e lëndësh plastike”/

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu në qarkun e Gjirokstrës, iu përgjigj kryeministrit Rama, pasi postoi në mëngjes projektin 3D të rehabilitimit të lumit Vjosë.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, Shehu shkruan se përgjatë gjithë gjatësisë së tij vazhdojnë të derdhen pa asnjë projekt rregullues, “ujrat e e zeza” të Qarkut, të bashkive të Përmetit, Këlcyrës, Libohovës, Dropullit, Gjirokastrës, Tepelenës dhe Memaliajt, ndërsa ka depozitime plehrash, që i operatorët i hedhin direkt në lumë, prandaj në të dy brigjet e tij ka një pafundësi mbeturinash dhe lëndësh plastike.

Reagimi i Shehut:

“Vjosen vetem ne 3D Rilindja e „zbukuron“!

Periodikisht publikohen pamje te bukura te Vjoses…!

Por qe te gjitha jane vetem ne 3D!

Edhe kjo zotesi e aftesi e Rilindjes eshte, te tentosh pa tu “skuqur faqja” te mashtrosh rregullisht qytetaret, per dicka qe tashme nuk te beson njeri.

Sepse Vjosa, megjithese u shpall “Park kombetar” eshte atje ku ishte si gjeografi, por gjithmone e me keq, se sa pak vite me pare ne realitet.

I mrekullueshem si lume, i vecante ne natyren e tij.

Por ku vazhdojne te derdhen pa asnje, qofte dhe projekt rregullues, te gjitha “ujrat e e zeza” te Qarkut, direkt apo nepermjet degeve te saj….

Permetit, Kelcyres, Libohoves, Dropullit, Gjirokastres, Tepelenes e Memaliajt!

Qe eshte besoj i vetmi park natyral ne Bote, anes se cilit ndertohen me “leje” nga deputetja ministre e ambjentit, depozitime plehrash, qe per lehtesi i hedhin ato direkt ne lume.

I cili per pasoje, prej fillimit e deri ne dalje te Qarkut, shoqerohet ne te dy brigjet e tij me nje pafundesi mbeturinash, lendesh plastike etj.

Qe vecse te ngjallin neveri e deshperim per kete shkaterrim te organizuar.

Dhe tashti se bashku me kete 3D na japin e lajmin e mire:

–Do te ndryshojne edhe projektin Europian te rregullimit.

Kur nuk kane asnje projekt te tyren, pervecse shkaterrimit te kesaj bukurie te rralle, e lidhur kjo me korrupsionin, pa pergjegjeshmerine, keq menaxhimin.

PS. Po vendos nje foto te realitetit dhe tjetren te 3D!” 

Më të lexuarat