BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

“Njerëzit po vriten për një dashnore të bukur”/ Avokati Kara zbulon bisedën: Ja çfarë i tha Azem Hajdari-Berishës: Gratë shkojnë…

“Njerëzit po vriten për një dashnore të bukur”/

Avokati Romeo Kara gjatë një bisede në “Breaking” ka bërë disa deklarata për gruan. Ai shprehet se gratë sot duan të diskriminohen dhe se “shkojnë tek i forti dhe tek personi që ka një emër”.

Romeo Kara: Një pjesë e fundërrinave të atij sistemi që janë bërë agallarë në këtë sistem. Po të ishin burra, ishin bërë që atëherë. Tani që nuk ka shtet bëhen burra të gjithë. Edhe gratë janë bërë burra tani, jo më burrat. Ne duhet të ngrihemi mbi bazat e forta morale.

Dafina Hysa: Burrneshat shqiptare janë të njohura avokat.

Romeo Kara: Po, po fryni gratë se po fluturojnë. Kur shkojnë tek LSI-a bëhen laraska pastaj. Duhet të flasim për parimet njëherë.

Dafina Hysa: Këtu jemi në tjetër çështje, jemi tek respekti dhe mënyra se si një pjesë e meshkujve shqiptarë i diskriminojnë gratë.

Romeo Kara: Po nuk ta preku njeri gruan, moj. Duan të diskriminohen vetë. Duan të shkojnë tek i forti se ka emër. Duan të shkojnë tek biznesmeni se…

Dafina Hysa: Nuk e bëjnë burrat këtë?

Romeo Kara: Kur gratë të mos e bëjnë biznes burrin e tyre. Ne i kemi prishur gratë, por mos harro se të gjithë burrat… Ka thënë një fjalë Azem Hajdari. Berisha tha të zgjedhim disa gra në ‘91-shin në kryesi dhe Azem Hajdari i tha “po boll o doktor kemi gratë tona në kryesi”. Mos harro se dhe ne bëjmë atë që thoni juve nëpër shtëpi apo nëpër këto ndikimet. Po vriten njerëzit për të patur një dashnore të bukur. Ta lëmë këtë diskutim.

Më të lexuarat