BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Politike

Njoftoi protesta për rikthimin e PD në pushtet, Elezi sulmon "non-gratën": Berisha as nuk e di ca presupozon me mosbindje civile, s’mbledh dot strukturat e jo më qytetarët

Njoftoi protesta për rikthimin e PD në pushtet, Elezi sulmon

“Berisha nuk e di as vetë ca presupozon me këtë mosbindjen civile. Është lënë në rrjedhje të lirë”, kështu u shpreh në një studio televizive ish kandidati për kreun e PD, Ibsen Elezi.

Ndërsa komentoi thirrjet e ish kryeministrit për mosbindje civile, Elezi tha se Berisha nuk po arrin të mbledhë dot strukturat e tij e jo më mbështetësit në shesh.

“Dështoi revolucioni se s’kishte si ndodhte ndryshe. Mosbindjen civile nuk e bën dot Berisha se nuk ka besueshmërinë. E ngre disa herë si çështje, po nuk bën asgjë. E kanë lënë Berishën në rrjedhje të lirë. Berisha e ka problemin me strukturat nuk mbledh dot strukturat dhe jo më qytetarët” -tha Elezi.

Ndër të tjera ai theksoi se edhe nisma për Federatë të opozitës nuk mund të sjellë asnjë ndryshim.

“Berisha e Basha duan ta kthejnë PD në parti kryetarësh. Këtu është gjithë përballja që është brenda opozitës. Mund ti mbledhësh bashkë por nuk sjellin dot ndryshim se bashkë kanë qenë gjithmonë.” -përfundoi Elezi.

Më të lexuarat