BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Non-gratat britanike, deputeti socialist Krashi lëshon deklaratën e fortë ndaj ish-kryeministrit: Berisha pagoi një nga firmat më të shtrenjta në…

Non-gratat britanike, deputeti socialist Krashi lëshon deklaratën e

Në një program televiziv u diskutua edhe për reagimin britanik në lidhje me politikanët non grata nga Shqipëria. Sipas deputetit të PS-së Lavdrim Krashi, Berisha ka paguar një nga firmat më të shtrenjta në Angli për mbrojtjen për non gratën.

Ndërsa Indrit Sefa thotë se duhen parë politikanët që nuk kanë vajtur në Britani këto dy vite, pasi mund të jenë non grata.

Krashi: Firma që ka gjetur Berisha është nga më të shtrenjtat. Britania e Madhe ka shpallur non grata një person që ata janë të bindur se është përfshirë në korrupsion aktiv. Britania këtu i drejtohet vetëm personit.

Nesturi: Ky njoftim do thotë që gjurma e hekurudhës do kaloj afër Lalëzit do prishi edhe ato vilat. Është hapje rruge. Duhen demontuar shumë nga këta aktorë. Ke Gjiri i Lalëzit nuk është vetëm zoti Berisha.

Sefa: Mjafton të bëjmë një analizë. Kushdo që nuk ka vajtur në Angli dy vitet e fundit duhet parë me dyshim. Basha ka qenë. Ka qenë në 2023. Kjo ishte pjesa publike e reagimit të Homme Office. Ka dhe një pjesë tjetër që nuk publikohet.

 

Më të lexuarat