BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

“Nuk do bësh hajër”/ Plas keq në studio, avokat Beqiri përplaset ashpër me Arlind Qorin: Ti je servil i Ramës

“Nuk do bësh hajër”/ Plas keq në studio, avokat

Avokati Idajet Beqiri është përplasur në një emision televiziv, me Kryetarin eLëvizjes Bashkë, Arlind Qori, duke thënë se, “nëse nuk ndërmerrni nisma ligjore për të gjitha aferat korruptive që kanë shkatërruar Shqipërinë në gjithë vitet e  tranzicionit  nuk do të kenë mbështetje me votë nga qytetarët.

“Lëvizjet e reja nuk do të bëjnë hajër, nuk do të merrni vota nëse nuk do godisni aferat që e kanë shkatërruar Shqipërinë dhe kanë varfëruar këtë popull. Duhet të denonconi dhe të bëni padi për aferën e Alpetrolit , ju nuk flisni për ARMO-n, ju nuk flisni për firmat piramidale që morën pasurinë e shqiptarëve”, tha Beqiri.

Unë po shoh dhe këtu në emision tha avokati Beqiri,  jeni pozicionuar sipas bindjeve dhe inateve personale me drejtuesit politik.

Sipas tij,  afera e inceneratorëve është më shumë çështje politike dhe po hetohet, por duhet të denonconi çdo rast korruptim që nga koha e qeverisjes së Sali Berishës, dhe deri ditën e sotme.

“Kryesorja është se ka shumë të pandëshkueshëm në këtë vend dhe tani duhet ti amnistojmë atë që i kanë bërë gjëmën këtij vendi me teorinë që ata nuk janë në pushtet” u shpreh avokati Beqiri.

Ndërsa nga ana e tij, Kryetari i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori, që sikurse u shpreh ai, i kujtojë gjithë aksionet politike që ka ndërmarrë që nga koha që po merret me politikën aktive.

Qori u shpreh  se,”Je i keq informuar sepse sipas jush ne duhet të mbyllim sytë nga 2013 dhe këtej dhe të bëjmë opozitë vetëm kundër Sali Berishës, dhe jo kësaj qeverie që na qeveris sot.  Unë do merrem me të drejtën dhe të vërtetën. Akuzojë Sali Berishën, Ilir Metën, Edi Ramën , Erjon Veliaj, ndërsa ju zotëri mbyllni sytë dhe veshët vetëm që mos të cenohet Edi Rama , Erjon Veliaj”, përfundoi Kreu i Lëvizjes Bashkë, Qori.

Më të lexuarat