BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

"Nuk i ka dhënë kush votën që të bëj palacolliqe në Kuvend", ish-presidenti Moisiu ngre shqetësimin për "kërcënimin" e Greqisë ndaj Shqipërisë: Jemi ende në marrëdhënie lufte, klasa politike...

"Nuk i ka dhënë kush votën që të bëj

Ish-presidenti Alfred Moisiu në një intervistë televizive foli për "kërcënimin" grek për çështjen Beleri si dhe për zhvillimet politike në Shqipëri dhe Kosovë. Moisiu u shpreh se Shqipëria është akoma në marrëdhënie lufte me Greqinë, ndërsa klasa politike në Shqipëria duhet të jetë më e ndërgjegjshme për përgjegjësistë që ka.

‘’Shokun dhe mikun mund ta zgjedhësh por fqinjin ta jep zoti. Klasa politike greke akoma ka mentalitet jo të kohës sa i përket mërrëdhënieve fqinjësore. Lufta e dytë botërore ka mbaruar që në 45 dhe ne akoma jemi në marrëdhënie lufte me Greqinë.

Unë shpresoj që këto janë gjëra ditore të politikës greke sesa mund të përputhem me vazhdimësinë e saj në të ardhmen. Ne po bëjmë luftë që drejtësinë ta shkëpusim nga politika dhe uroj që ky hap të shkojë deri në fund.

Nuk mund të bëhet presion në asnjë mënyrë. Unë e mbështes Ramën për qëndrimin korrekt për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. Të flasësh në këto kohë se Kosova është Serbi është një turp i papaprë, utopira.

Politika serbe i ushqen për votën. Klasa politike duhet të jetë më e ndërgjegjshme në përgjegjësitë që ka. Nuk i ka dhënë kush votën që të bëj palacolliqe në Kuvend’’, tha ndër të tjera Moisiu.

Më të lexuarat