BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

"Nuk ia fal historia atë që bëri Lulzim Basha"/ Milaim Zeka tregon gabimin e madh të ish kreut të PD-së: Pse do u kërkoja falje shqiptarëve nëse do isha deputet i PD-së

"Nuk ia fal historia atë që bëri Lulzim Basha"/ Milaim

Analisti Milaim Zeka thotë se opozita dhe qytetarët kanë të drejtë të protesojnë më 6 dhjetor, ditën kur në Tiranë do të zhvillohet Samiti BE-Ballkani Perëndimor.

Në një intervistë për Euronews Albania, Zeka u shpreh se nëse do të ishte deputet i Partisë Demokratike, do t’u kërkonte falje shqiptarëve, për mënyrën sesi u la Lulzim Basha që të përfitonte nga kjo forcë politike.

Sipas tij, është e pafalshme që ish-kryedemokrati, Lulzim Basha bojkotoi zgjedhjet lokale në vitin 2019, duke ia dhënë të gjitha bashkitë Partisë Socialiste.

“Pak a shumë, nëse kthehemi në historinë e kaluar të Shqipërisë, sa herë që kanë ndodhur ngjarje të mëdha në Kosovë, gjithmonë ka ndodhur një diçka e papritur në Shqipëri, si lufta e 97′-s dhe lufta civile. Çdokush ka të drejtën e zotit që të protestojë. Unë mendoj që qytetarët e Republikës së Shqipërisë dhe opozita kanë të drejtë të protesojnë më datë 6. Unë nuk do ta përzgjidhja datën 6, për hir të opozitës.

Unë po të isha në opozitë, ose të isha deputet i Partisë Demokratike, do dilja në foltore, në televizion dhe do iu kërkoja falje qytetarëve të Republikës së Shqipërisë dhe do u thosha se ne e kemi një pjesë të madhe të fajit që e lamë deri në këtë ekstrem që të abuzojë dhe të përfitojë Lulzim Basha me të jerë në emër të demokrqacisë dhe PD-së. Nuk ia fal historia bojkotit total Lulzim Bashës, që ia dha të gjitha në dorë Partisë Socialiste të gjitha bashkitë në Shqipëri”, theksoi ai.

Më të lexuarat