BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Politike

"Nuk ka asnjë arsye të prishim rendin", Klosi i jep fund dilemave për zgjedhje të parakohshme: Na duhet të përfundojmë...

"Nuk ka asnjë arsye të prishim rendin", Klosi i jep fund

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, i ftuar në një emision televiziv, ka hedhur poshtë zërat për zgjedhje të parakohshme për të cilat u shpreh se nuk ka asnjë arsye që ky proces të përshpejtohet.

"Nuk kemi asnjë arsye që PS të shkojë në zgjedhje të parakohshme e para se s’gjejmë arsye të prishim rendin e zgjedhjeve. Pastaj mos të harrojmë se nga afër shtator- tetor fillon hapësira e zgjedhjeve që shkon maksimalisht në prill- maj të vitit tjetër, pra s’ka asnjë arsye për zgjedhje të parakohshme.

Na duhet të përfundojmë reformën zgjedhore, kodin elektoral, të përgatitemi për zgjedhjet, votën e emigrantëve, mundësinë  e shtrirjes së votimit elektronik. Votën e emigrantëve e kemi vënë në kod por duhet dakordësi politike. Ajo votë është në kod.", tha Klosi.