BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

“Nuk ka samit pa protesta, të tilla ndodhin vetëm në vendet diktatoriale”, Berisha bën thirrjen e fortë për 6 dhjetorin

“Nuk ka samit pa protesta, të tilla ndodhin vetëm në vendet

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka bërë thirrje që më 6 dhjetor të gjithë qytetarët të dalin në protestë, në bulevardin Dëshmorët e Kombit. Ish-kryeministri u shpreh se nuk ka samit pa protesta, duke iu referuar këtu vendeve demokratike. “Samite pa protesta- u shpreh Berisha- ndodhin vetëm në vendet diktatoriale”.

Berisha u shpreh me protestën e 6 dhjetorit do t’i shpëtojnë fytyrën Shqipërisë, duke theksuar se ai do të jetë tubimi me evropian i shqiptarëve.

“Protesta do ta quaja më evropiane që shqiptarët kanë organizuar pas dhjetorit 1991. Protestë në të cilën populli opozitar do të jetë i tërë në bulevardin dëshmoret e kombit në një mision të madh për të përfaqësuar aty përkushtimin, vlerësimin, qëndrimin ndaj vlerave të demokracisë, ndaj vlerave evropiane.

Njerëzit të cilët kanë respekt për liritë, për dinjitetin e tyre, për të drejtat e tyre përdorin protestën si zë të tyre, përdorin protestën për të dëshmuar se asgjë nuk mund të mposhtë të drejtën e tyre për tu dëgjuar.

Njerëzit të cilët tremben, kanë frikë zgjedhin heshtjen, ngushëllojnë veten me cmë duhet mua dhe vazhdojnë në orbitën e njerëzve të shtypur. Ne të tillë nuk jemi, ne do ndjekim shembullin e qytetarëve të lirë, të Francës, SHBA, Gjermanisë, të cilët në cdo samit të liderëve të botës apo Evropës, pavarësisht se gëzojnë liri dhe të drejta më shumë se ne janë në protestë. Nuk ka samit pa protestë. Të tilla ndodhin vetëm në vendet diktatoriale, ku protestat janë të ndaluara.

Edi Rama po bën gjithçka që të krijojë këtë tablo në Shqipëri, por ne nuk do ta lejojmë, ne do jemi në shesh me të madh dhe me të vogël.

Ne dalim në shesh sepse protesta si e tillë është detyrë dhe e drejtë e jona. Ne dalim në shesh se nuk përfaqësohemi nga ai që ulet në tryezë me liderët e BE, pavarësisht se gjeostrategjia ka caktuar Tiranën si qytetin e këtij samiti. Por nderi ynë kërkon që në datën 6 në 12 të jemi të gjithë në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Protestat nuk kanë asgjë negative, përkundrazi. Me protestën tonë ne i shpëtojmë fytyrën shqiptarëve. A nuk është Evropa dhe Bota që thotë se Shqipëria është vendi më i korruptuar në botë. Atëherë ca do bëjmë ne që kemi mysafirë dinjitarët e Evropës, do jemi në shesh për ti thënë se Rama është i korruptuar dhe ne jemi antikorrupsioni i këtij vendi”, tha Berisha.

Më të lexuarat