BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

“Nuk kthehet në Komisionin e Ligjeve”, reagon Manja pas tërheqjes së maxhorancës nga projektligji: Duhet konsensus, nuk aministojmë politikanët e dënuar nga SPAK

“Nuk kthehet në Komisionin e Ligjeve”, reagon Manja pas

Ministri i drejtësisë Ulsi Manja tha për mediat se projektligji për amnistinë penale nuk do të kthehet në Komisionin e Ligjeve.

Edhe pse u tërhoq sot nga rendi i ditës, Manja shprehet se konsensusi për amnistinë duhet të gjendet brenda sallës së Parlamentit ndërsa shtoi se amnistia është një akt mëshire i deputetëve, ndaj nuk duhet të dalë secili me një amnisti “më vete në xhep”, por duhet të dakordësohen.

“Referuar rregullores së kuvendit, drafti i amnistisë, nuk kthehet në komisionin e ligjeve. Rregullorja e ka të përcaktuar se kur një projekt-ligj kthehet në komision. Fakti që ne e tërhoqëm sot, do të thotë se konsensusi sipas traditës do gjendet në këtë sallë.

Gjatë këtyre dy ditëve kam dëgjuar plot avokatë dhe juristë sharlatanë që rrinë secili me draftin e vetë të  amnistisë në xhep. Këto ditë kam dëgjuar edhe plot gënjeshtarë politike të cilët mashtrimin e opinionit publik e kanë art më vete, jo vetëm e kanë ves, por e kanë qenie të karakterit të tyre.

Duke mashtruar opinionin publik se ne me këtë amnisti duam të amnistojmë zyrtarët e lartë të korruptuar të këtij vendi që janë dënuar nga GJKKO. Ne e kemi bërë të qartë që nuk do amnistojmë zyrtarë të lartë të këtij vendi që janë dënuar nga GJKKO. E kemi bërë të qartë që nuk ka amnisti për korrupsionin dhe krimin e organizuar ”,-tha Ulsi Manja.

Më të lexuarat