BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

“Nuk mund të godasësh gjenocidin në Srebrenicë, pa…”, nuk përmbahet deputeti Shehu shpërthen ashpër ndaj parlamentarëve

“Nuk mund të godasësh gjenocidin në Srebrenicë,

Deputeti demokrat, Tritan Shehu ka deklaruar se Parlamenti i Shqipërisë ka lënë një njollë turpi pas refuzimit të rezolutës për gjenocidin serb në Kosovë.

Shehu gjatë fjalës së tij, në seancën plenare, u shpreh se rezoluta e miratuar nga OKB për gjenocidin serb në Sebrenicë ‘është e njëjtë me rezolutën që ne kemi përgatitur për gjenocidin serb në Kosovë’.

“Kam kërkuar të flasë për një shkelje të parlamentit, e cila po bëhet gjithnjë e më shumë një njollë e zezë turpi. Pak ditë më parë, OKB votoi rezolutën për Srebrenicën. Ajo rezolutë është e ngjashme me atë rezolutë që në sollëm këtu në parlament për të miratuar dhe ju e rrëzuat.

Asambleja e OKB e miratoi duke future Rajonin në këtë mënyrë Rajonin tonë në një epokë të re, të njohjes së krimeve dhe gjenocideve, dënimit të tyre, si garanci e forcimit së stabilitetit për të ardhmen.

Une mendoj se jemi para një situate që futemi në një situatë akoma më të vështirë si parlament shqiptar, për shkeljet tona të procedurës. Sepse ne nuk sjellim akoma ketu rezolutën për të njohur gjenocidin serb në Kosovë.

Ky është një akt turpi për këtë parlament dhe kjo njollë po zgjerohet gjithnjë e më shumë. Janë të dyja elementet binjak, gjenocidi serb në Srebrenicë dhe ai në Kosovë, nuk mund të godasësh gjenocidin në Srebrenicë, pa pranuar, pa njohur dhe pa dënuar gjenocidin serb në Kosovë.

Nëse ne nuk do shlyejmë këtë njollë turpi, do të jetë institucionet ndërkombëtare ata që do ta prijnë dhe do të jenë ata që do të bëjnë të njëjtin veprim sic bënë për Srebrenicën edhe për Kosovën, por turpi për ne do të jetë edhe më i madh”, tha Shehu.

 

Më të lexuarat