BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x
BREAKING NEWS

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për aferën e inceneratorëve dhe rrugën Korçë-Ersekë, zbardhet dosja e PD zyrtare me provat “përvëluese”

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy orë Ogerta Manastirliun, nga ndryshimi i kontratës koncesionare, te rritja e kostos në mënyrë abuzive për buxhetin e shtetit, ja vendimet që mund ta fundosin

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi të takojë opozitën, baza e Kuçovës investim amerikan dhe mesazh për Moskën

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta tronditëse që mësuan kur e futën në skaner pas vitit ’94, nga përplasja me senatorët e SHBA, te akuzat për luftë civile në 1997 dhe të gjitha mesazhet e fshehta të Blinken nga vizita në Tir...

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta
x

Politike

“O ta marrë për b*the dhe ta plasë brënda, ose ta liroj nga të gjitha akuzat”/ Ilir Demaliaj shpërthen ndaj “cirkut” të SPAK-ut me Berishën: Drejtësi palaçosh

“O ta marrë për b*the dhe ta plasë brënda, ose ta

Analisti Ilir Demaliaj përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka komentuar ‘cirkun’ e SPAK me ish-kryeministrin Sali Berisha.

Sipas Demaliaj sjellja e këtij të fundit tregon një drejtësi palaçosh dhe të nëpërkëmbur.

Postimi i plotë i Demaliaj:

Gjelat e SPAK-ut

Berisha e quajti SPAK dje organizatë kriminale. Duman -Dumja-Dumllaja, të marrë gjithë SPAK-karsit dhe të dalë nga ajo godinë dhe ti vënë drynin nga jashtë. Janë kthyer në kllounë cirku, qesharakë dhe të pabesueshëm dhe duken si gjelat e fryrë me rastin e Vitit te RI. Fakti që Berisha në çdo orë, në cdo tallava mediatike, tall bythën, nuk i përfill, nuk zbaton urdhërat e thirrjes në Gjykatë, sfidon shtetin, poshtron gazetarucët e tallet me ato në banaqet telivizive siç ata e meritojnë, e gjitha kjo çfaqje e neveritëshme tregon gjëndjen e rëndë të gjithë hallkave të shtetit, drejtësisë-medias dhe shoqërisë.

SPAK, O ta marrë për bythe dhe ta plasë brënda, ose ta liroj nga të gjitha akuzat dhe mos i çajë trapin njerëzve me çfaqje cirku me Berishën.

Drejtësi palaçosh.

Më të lexuarat