BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

"Oficerë të lartë të Policisë pritet të arrestohen", Karamuço zbulon detajet e bujshme: Në hetimin e tyre DEA dhe...

"Oficerë të lartë të Policisë pritet të

Eksperti kriminalist Ervin Karamuço ka risjellë në një emision televiziv, lajmin e paralajmëruar pak ditë më parë për arrestimin e  katër oficerëve të policisë. Ai kujtoi se ishte një hetim nga ana e SPAK-ut dhe AMP-së, në lidhje me një grup të strukturuar kriminal që prej dy vitesh merrej me trafikimin e qënieve njerëzore. Karamuço tha se në këtë strukturë bënin pjesë edhe korporata që hartonin leje punësimi dhe leje qendrimi, ndërkohë që personat që vinin në Shqipëri, largoheshin drejt destinacioneve europiane  brenda dy javësh.

Eksperti Karamuço zbuloi se ka hetime edhe për funksionarë të tjerë të lartë të policisë. Ata janë përfshirë edhe në trafik droge, tha ai.
Por zoti Karamuço shkoi më tej kur tha se bëhet fjalë për oficerë policie që kanë punuar për kohë të gjatë me këto grupe kriminale, ndërsa kanë qenë në poste të larta. "Kanë punuar për shtetin apo për bandat?" pyeti eksperti kriminalist. Sipas tij ishin këto arsyet që në Shqipëri janë stacionuar ekipe të DEA-s amerikane dhe FBI-së.