BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Politike

Olsi Rama padit për shpifje Gazment Bardhin/ "Ky denoncim nuk është i ri, e ka bërë edhe Berisha", reagon ashpër Robert Rakipllari: Çështja tani është juridike, të marrë fund kultura e shpifur e akuzave që…

Olsi Rama padit për shpifje Gazment Bardhin/ "Ky denoncim nuk

I ftuar në një emision televiziv , Rakipllari u shpreh se denoncimi i Bardhit se vëllai i kryeministrit është i përfshirë në një organizatë kriminale në Xibrakë, nuk është i ri, pasi me pare kane akuzuar edhe Berisha e Basha, por tani i takon Prokurorisë së Posaçme te japë verdiktin e saj.

“Nuk është deklarata e parë e Bardhit, ka bërë denoncime edhe për kolegët, edhe për Berishën, ka artikuluar akuza të forta edhe për Nokën dhe tani i ka harruar. Ky denoncim nuk është i ri, e ka bërë edhe Berisha, edhe Basha. Nuk e di çfarë elementi të ri ka këtë herë, duhet ta vlerësojë SPAK meqë edhe Bardhi ka besim te Prokuroria e Posaçme. Pas padisë që ka bërë Rama dhe letrës së Bardhit për Dumanin, mendoj se tani është çështje juridike, jo më debat politik.

Kjo kultura e shpifur e të hedhurit akuza dhe të përqafuarit më pas duhet të marrë fund. Mendoj se reforma në drejtësi na ka çuar në këtë nivel. Tani SPAK ose vërteton akuzat e Bardhit qe vëllai i Kryeministrit është trafikant droge ose Bardhi do të ndiqet penalisht për një deklaratë të fabrikuar”.

Disa ditë më parë, Gazment Bardhi bëri këtë denoncim publik me pretendimin se Olsi Rama, vëllai kryeministrit Edi Rama, kishte lidhje me grupin që ngriti një laborator kokainë në Xibrakë. Ndërsa sot, Olsi Rama depozitoi në SPAK një padi për shpifje ndaj Bardhit.

 

Më të lexuarat