BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Olta Xhaçka në SPAK/ Ish-kreu i Krimeve të Rënda: Prokuroria ka gjetur elemente të veprës penale

Olta Xhaçka në SPAK/ Ish-kreu i Krimeve të Rënda:

Ish-ministrja e Mbrojtjes, aktualisht Ministre e Jashtme, Olta Xhaçka, dëshmoi sot në Prokurorinë e Posaçme, në lidhje me dy çështje penale për të cilat është kallëzuar. Një kallëzim është bërë nga opozita, që ka të bëjë me përdorimin e helikopterëve në fushatë elektorale. Ndërkohë tjetri është një kallëzim që lidhet me privatizimin e bazës së Limionit në Sarandë.

Gazetari Armand Bajrami ka dhënë detaje në lidhje me kallëzimet si dhe ka deklaruar se baza e Sarandës është ngrirë nga SPAK duke mos lejuar përdorimin apo tjetërsimin e saj.

Ndërkohë ish- kreu i krimeve të Rënda Eugen Beçi tha se marrja e një veprimi të tillë nga SPAK tregon se prokuroria ka gjetur tashëm elemente të veprës penale dhe se e vetmja gjë që ka mbetur është lidhja e emrave me veprat përkatëse.

Pjesë e diskutimit në studio:

Bajrami: Dy kallëzime po merren persona në pyetje.

Kallëzime nga Artur Meçollari, kallëzime për tjetërsime të paligjshme të gjireve detare nën juridiksionin e ushtrisë, një bazë në Sarandë dhe një në Shëngjin.

Baza e Shëngjinit, bëhet fjalë për një ndërtim privat i ndërtuar brenda rrethimit. Ndër personat e kallëzuar është edhe presidenti Bajram Begaj.

Baza e Sarandës është sekuestruar, pra është ngrirë, nuk mund të tjetërsohet dhe përdoret.

Beci: Fakti që SPAK ka vepruar me sekuestro, kallëzimi është regjistruar si procedim, është paraqitur para gjykatës, pra prokuroria ka evidentuar elementë të veprës penale, ngel vetëm vënia e emrave që lidhen me veprën.

 

Më të lexuarat