BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

“Opozita thuajse asgjë”/ Ish-ministri thumbon ndërkombëtarët: Në kancelaritë Europiane ka më shumë reagim për burgosjen e padrejtë të Belerit sesa për…

“Opozita thuajse asgjë”/ Ish-ministri thumbon

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar qëndrimin e BE-së ndaj opozitës Shqiptare.

Sipas Manjanit më shumë peshë e vlerë ka burgosja e kryetarit të bashkisë së himarës Fredi Beleri sesa burgosja e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Manjani thekson se Fakt është që Shqipëria bllokohet nga çështja Beleri dhe jo nga çështja Berisha.

Postimi i plotë i Manjanit:

Në kancelaritë Europiane ka më shumë informacion dhe reagim për burgosjen e padrejtë të Belerit sesa për izolimin, gjithashtu të padrejtë, të Berishës.

Fakt është se për çështjen Beleri ka një bllokim, ka një veto në vendimmarrjet e BE në raport me Shqipërinë. Për çështjen Berisha, dmth opozita Shqiptare, thuajse asgjë...

Fakt është që Shqipëria bllokohet nga çështja Beleri dhe jo nga çështja Berisha.

A është mungese komunikimi, apo mungesë reagimi nuk di ta them. Por aktualisht ky është rezultati.