BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Politike

Padia e Gazit ndaj Olsit, një tjetër jashtëqitje e doktorit për pazarin e radhës

Padia e Gazit ndaj Olsit, një tjetër jashtëqitje e doktorit

Rasti Olsi Rama i denoncuar nga Gazmend Bardhi në pamje të parë duket sikur rëndoi pozitat  e Kryeministrit shqiptar. Akuzat e hedhura në qarkullim nga Gazmend Bardhi ndaj vëllait të kryeministrit, përpos efektit blic të një lajmi të kësaj peshe zbehen sa më shumë lexon qepjen e dobët të këtij denoncimi.

Gazmend Bardhi ka ndërtuar një fabul që edhe investigatori apo hetuesi më agresiv në botë nuk mund ti japë drejtim  për të fajësuar vëllanë e Edi Ramës.

Në morinë e fakteve të paraqitura nga Bardhi duket qartë se në të gjithë këtë lumë thashethemesh, personi në fjalë ka dashur të hedhë sa më shpejt në treg një akuzë të bërë publike kohë më parë, të cilën e materializoi ditën e enjte.

Që të marrësh të mirëqenë një akuzë duhet parë se kush është përfaqësuesi i kësaj akuze, personaliteti i tij dhe konseguenca e tij për të qenë serioz para publikut, përveç vërtetësisë së fakteve që mund të paraqesë.

Gazmend Bardhi është një nga personazhet me karakter të luhatur që në kuadrin e 1 viti ka ndërruar disa herë qëndrimin e tij politik brenda strukturës ku aderon. I njohur si “zari” i Bashës në Partinë Demokratike  ka qenë personazhi më agresiv kundër Sali Berishës me një retorikë të ngarkuar me akuza dhe kundërakuza, për të ndërruar qëndrim në harkun kohor të një viti. Nxitimi dhe pompimi që i ka bërë akuzave ndaj Olsit nuk i japin besueshmëri kauzës që ai ka zgjedhur pasi dihet shumë mirë që ky politikan edhe pse i ri në moshë ka një deformim karakterial. Akuzat e tij ndaj familjes së Ramës bëhen më të pabesueshme në momentin aktual, kur dihet shumë mirë aleanca aktuale e grupimit rithemelues me Edi Ramën. Të gjithë bashkë i ka bashkuar paniku i goditjes nga drejtësia dhe janë bashkuar për të zhbërë një reformë e cila ka ngrënë kokat e para me në krye Sali Berishën. Sa real është kallëzimi i Bardhit?

Zero.

Gazmend Bardhi është njeriu që po përdoret nga dyshja Rama-Berisha për të hequr vëmendjen nga komisioni që kërkon të varrosë reformën në drejtësi, ku akuzat e tij ndaj Olsi Ramës janë një puhizë e lehtë ere në një gotë shootsi me ujë.  Inkoherenca e tij politike, ku njëherë akuzon Berishën si kriminel e të korruptuar dhe më pas lëpin çdo gjë, njëherë akuzon Edi Ramën si të korruptuar dhe më pas ulet në tavolinë me të për pazare të pista, tregon qartë  se kemi të bëjmë me një vazhdues të denjë të një politike të ndyrë pazaresh dhe amorale.

Kasusi Olsi Rama është një nga ato veprime të pazarit të gjësë në politikën shqiptare, ku vetëm morali nuk ekziston. Këta nuk e kanë për gjë të hanë atë që kanë nxjerrë jashtë një ditë më parë.

Rasti Bardhi është produkti tipik i kësaj plejade prostitucioni politik dhe rasti Olsi është një nga ato lojërat e rëndomta që do të lëpihet me pazarin e radhës.

Më të lexuarat