BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

“Palaço, ik ore”/ Plas sherri në mes të emisionit, zëdhënësi i Belerit përplaset ashpër me Ardit Bidon

“Palaço, ik ore”/ Plas sherri në mes të emisionit,

Një debat i ashpër është zhvilluar mes Ardit Bidos, drejtori i Arkivit Qëndror të Shtetit dhe Skerdjan Dhulit, zëdhënësi i Fredi Belerit.

Gjithçka ka nisur pasi Bido tha se Dhuli ka deklaruar se do ishte kundër Edi Ramës në procesin e censin, gjë që e ka kundërshtuar zëdhënësi i Belerit.

Dhuli madje ka thënë se në cens ai ka deklaruar se është shqiptarë, teksa hodhi akuza se kryebashkiaku në detyrë i Himarës, Jorgo Goro ka deklaruar se është grek.

Pjesë nga debati në “Top Story”

Bido: Skerdi në një debat publik ka thënë që unë do të punoj kundër Ramës në census. Kështu që nuk është ndonjë habi.

Dhuli: Kjo nuk është e vërtëtë. Mos fol budallqe të tilla se do të shkarkoj Rama. Mos vendos gjëra që nuk i kam thënë kurrë. Unë  e kam thënë zyrtarisht që unë do deklarohem shqiptar, ndërsa Jorgo Goro që ti mbron është deklaruar grek.

Bido: O Skerdi mos merr zjarr…

Dhuli: Ti nuk mund të thuash gjëra që unë nuk i kam thënë. Ti je shërbëtor jo thjesh i Edi Ramës , por e i Jorgo Goros.

Bido: Unë kundërshtova një tezë, dhe mund ta dërgoj atë që ka thënë se e kam.

Dhuli: Del ky e thotë si studiues, do dalin e do shpiken grekë në Himarë. Gjëra absurde, do e marrim me karrocë e do e çojmë në Selanik.

Bido: S’ më intereson se çfarë janë deklaruar. Unë kam bërë një studim që saktëson që në fshat shqiptar në Himarë janë 80% grekë.

Dhuli: Po nëse gënjen sa fytyrë do kesh të dalësh para. Ti mbron karrigen…ti s’ke pikë turp. Sa padinjitet je, të ka bë leshko karrigia. Të më thuash mua ke interesa publike, ndërkohë unë skam punuar kurrë në administrat. Një palaço si ti të më thotë ke interesa personale.Ik ore…

Më të lexuarat