BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

Pas deklaratës së Subashit për zjarrin e rënë në shtëpinë e të moshuarve, deputeti i njohur ngre akuza: Kush gënjen, policia apo kryetari i bashkisë

Pas deklaratës së Subashit për zjarrin e rënë në

Në postimin e tij në rrjetin social Facebook, deputeti demokrat Luan Baçi i ka bërë thirrje Policisë së Shtetit të zbardhë ngjarjen dhe ti përgjigjet pyetjeve, ku një ndër to edhe se përse nuk lejohen mediat të filmojnë ambientet e brendshme të azilit të pleqve.

Postimi i plotë i Baçit:

Pas lajmit se ka rene zjarr ne shtepine e te moshuarve ne Fier, njoftim ky i bere nga policia, kryetari i bashkise  Subashi, ne nje dalje per mediat beri me dije, se zjarri nuk ka rene ne shtepine e te moshuarve, por ne nje godine te braktisur afer shtepise se te moshuarve dhe se tymi ka depertuar brenda ambjenteve te shtepise se te moshuarve!

Policia ka detyrimin te pergenjeshtroj lajmin e dhen me pare dhe te bej me dije opinion publik;

Ku ka rene zjarri?

Ne cilen godine te braktisur?

Ne pronesi te kujt eshte godina?

Shkaqet e renies se zjarrit?

Pse nuk pasqyrohet ne media, godina qe eshte djegur?

Pse nuk lejohen mediat te filmojne gjithe ambjentet e brendshme te  shtepise se te moshuarve?

Kush genjen, policia apo kryetari i bashkise ?

Policia nuk mund te bej njoftim zyrtar, pa u verifikuar ne vend ngjarje realisht si eshte problemi!

Dikush duhet te pergjigjet!

 

Më të lexuarat