BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Përplasjet në PD, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Kanë nisur ethet për…

Përplasjet në PD, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Kanë nisur

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike.

Ai u shpreh se ka një shpjegim për luftën që ka nisur.

“Çuditërisht ata që janë kundër zgjedhjes së kryetarit sot duhet ta kishin zgjidhur këtë histori që më 6 mars të vitit 2021, kur Lulzim Basha dha dorëheqjen. Lanë një parti pa kryetar për 1 vit e gjysmë, e lanë me një person të komanduar dhe s’jepnin as shpjegime, nuk bënin as analizë, nuk arsyetonin as në media, as në parti se pse kjo parti funksiononte kështu deri në momentin e zgjedhjeve që ky grup deputetësh ishin tërësisht të paqartë se çfarë do bënin për hyrjen apo jo në zgjedhje dhe Partia Demokratike do të mbahet mend si e paprecedentë në histori që një parti e cila ka sjellë demokracinë, ka qenë edhe 16 vite në pushtet, ka dhe 33 vite në politikë të jetë e paaftë për të nxjerrë kandidatë.

Kush del garant që kjo parti pa kryetar do e sjelli në pushtet dhe anasjelltas? Ka ndonjë garanci që i bashkon. Tani kemi hyrë në procesin që pas 1 viti e gjysmë bëhen listat e deputetëve dhe kanë filluar ethet dhe e di çfarë është konflikti i djeshëm? Ata kryetarët e degëve duan t’i fusin bërrylin këtyre deputetëve që të jenë në listat për deputet,” – përfundoi Spahiu.

Më të lexuarat