BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

“Po griset kushtetuta, sepse deputetët e opozitës duan të jetë avokatë të Olsi Ramës", Bardhi reagon ashpër: Ka kaluar një muaj nga denoncimi me fakte, asnjë përgjigje

“Po griset kushtetuta, sepse deputetët e opozitës duan të

Kreu i Grupit Parlametar të Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi në një komunikim për mediat është shprehur se PD do të ripërsërisë shqetësimin për mohimin e të drejtave të opozitës në parlament.

Bardhi është shprehur se brenda dy javëve dy kërkesa të deputetëve të opozitës janë mohuar pa asnjë arsye ligjore.

Ai shton se është e papranueshme që kushtetuta të griset sepse deputetët e mazhorancës duan të jenë avokatë të Olsi Ramës, për të cilin shtoi se opozita ka një muaj që ka bërë një denoncim me fakte për përfshirjen e tij në laboratorin e drogës në Xibrakë, por ende nuk ka asnjë përgjigje.

BardhI: Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike do të ripërsërisë shqetësimin për mohimin e të drejtave të opozitës në parlament.

Jeni dëshmitar, që brenda javëve dy kërkesa të deputetëve te opozitës, e para për interpelance me kryeministrin dhe e dyta për një mocion me debat në lidhje trafikun e lendeve narkotike, janë mohuar pa asnjë arsye ligjore, vetëm për arsye  penale të Ramës.

Mocioni me debat do te duhet e ishte nesër ne rendin e ditës. Kjo përsëritet sa here opozitë kap në flagrancë bashkëpunëtorët e Ramës.

E papranueshme të griset rregullorja sepse deputetet  e mazhorancës duan të jenë avokatë të Olsi Ramës.

Edhe pse ka kaluar një muaj nga denoncim  me fakte nga opozita për përfshirjen e Olsi Ramës në Laboratorin e Xibrakë, nuk ka asnjë përgjigje.

 

Më të lexuarat