BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Politike

“Po shkërmoqet imazhi i Ilir Metës”, ish-Presidenti shpërthen në të qeshura pas deklaratës së Kryemadhit

“Po shkërmoqet imazhi i Ilir Metës”, ish-Presidenti

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka qeshur ndërsa Monika Kryemadhi mbante fjalimin në mbledhjen  e KDK-së.

Duke sulmuar njerëzit pranë Metës se po e përdorin nepotizmin për të larguar njerëz nga partia, Kryemadhi, tha se ai nuk duhet të propozojë në poste drejtuese as Silva Cakon se e ka nga Skrapari.

Pas deklaratave të kryemadhit për krahinizmin, Ilir Meta ka nisur të qeshë.

Në një parti politike nepotizmi nuk është fatkeqësi, sepse partia jonë e ka bazën dhe vlerën te familja. Ne besojmë te prindi, ne besojmë te familja, ke nëna ke babai, ke motra ke vëllai, ke bashkëshorti, bashkëshortja. Institucioni i familjes ndërton shtetin. Një parti e fortë si institucion është shumë më e fortë se parti individi. Largojini njerëzit sepse nuk do t’i flini më. Jam shumë kurioze për grupin statutit, si do të ndodhë me krahinalizmin., A do ta propozojë Ilir Meta, Silva Cakon? Se është krahinalizëm. A do ta propozojë Ilir Meta një skraparlli tjetër edhe pse ka lindur në Tropojë? “, tha kryemadhi.

Pas kësaj deklarate Meta ka filluar të qeshë, duke krijuar ilaritet në sallë.

 

Më të lexuarat