BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

“Po vë në rrezik edhe vetë sigurinë kombëtare”/ Shpërthen deputeti i PD-së dhe nxjerr zbuluar kryeministrin: Basha dhe McGonigan u korruptuan nga Rama, ky ishte qëllimi

“Po vë në rrezik edhe vetë sigurinë

Deputeti i Partisë demokratike Luan Baçi ka shpërthyer në akuza ndaj kryemoinistrit Edi Rama lidhur me sjelljen e tij ndaj skandalit më të madh korruptiv ndërkombëtar në të cilin është përfshirë Shqipëria ndonjëherë , që kulmoi me arrestimin e zyrtarit të lartë të FBI-së Charles McGonigan se kishte marrë para ruse, por në dosjen e të cilit rezulton edhe kryeministri shqiptar.

Në emisionin “Ditë e re”, në RTV Ora, Baçi deklaroi se ky skandal vërtetoi faktin se ne kemi pasur një opozitë të kapur prej shumë vitesh, kjo është dëshmuar se Lulzim Basha ishte kthyer në shërbëtor të Edi Ramës.

“Ne kemi pasur një opozitë të kapur prej shumë vitesh, kjo është dëshmuar se Lulzim Basha ishte kthyer në shërbëtor të Edi Ramës.

Një nga 4 njerëzit më të fuqishëm të FBI-së po ashtu ishte i kapur dhe i korruptuar dhe i ka shërbyer Edi Ramës në dëmtimin e opozitës.

Rama ka përdorur paratë e taksapaguesve shqiptarë për të korruptuar politikanë dhe agjentë të lartë të kundërzbulimit amerikan me qëlklimin e vetëm për të dëmtuar opozitën di formë për të mbajtur pushtetin e tij.

Do të jetë një protestë që do t’i tregojë vendin këtij kryeministri. Por një protestë e vetme që mendoj se do të jetë e fuqishme, nuk është e mjaftueshme. Pasi qytetarët, shoqëria civile dhe kushdo tjetër që ka një zë duhet të ngrihen për t’i treguar vendin kësaj qeverie.

Edhe mbrëmë doli në dy televizione i shfazuar duke u justifikuar me argumente me bajate dhe të ulëta, që tregojnë se kemi një kryeministër të degraduar.

Edhe operacioni i policisë për heqjen e kamerave  është tregues se krimi bën ligjin në këtë vend dhe është sinjal i degradimit të shtetit nga kjo qeverisje e kurruptuar, që vë në rrezik edhe vetë sigurinë kombëtare me korrupsionin e saj", deklaroi ligjvënësi demokrat, Luan Baçi.

Më të lexuarat