BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

“Politika po i ngre kurth SPAK”/ Çfarë po paraljmëron analisti i njohur?

“Politika po i ngre kurth SPAK”/ Çfarë po

Analisti Agim Baçi tha në “Barometri” se SPAK nuk mund të ndërtojë besueshmëri bazuar vetëm me opinione publike.

Ai tha se në rast se SPAK do dështojë në gjyqin me Sali Berishën, besueshmëria e këtij institucioni do të bjerë, kjo pasi mbështetja e opinionit publik nuk është fakt. ai tha se përballë “kurthit” të politikës, SPAK duhet të tregohet i vëmendshëm.

“Në kurthin që po mundohet të ndërtojë politikka, e vetmja mbështetje ka mbetur opinioni. Ky është kurthi i madh, se opinioni nuk është drejtësi dhe SPAK nuk mund të bëjë drejtësi përmes opinionit.

Në qoftë se njëri i thotë torollak, tjetri i thotë “SKAP”, Rama, Berisha, Meta e sulmojnë në këtë lloj pike dhe afërmendsh nuk janë të lumtur që po hetohen dhe po japin llogari se janë të paprekshëm, SPAK nuk mund të bjerë pre e opinionit dhe të bëjë drejtësi me opinionin. Sepse nëse dështon me gjyqin e Berishës, një pjesë e madhe e besueshmërisë së tij bie”,-tha Agim Baçi.